Facebook Pixel

Україна отримала статус партнера-учасника ініціативи «Тримор'я»

Україна отримала статус партнера-учасника ініціативи «Тримор'я», також відомої як «Балто-Адріато-Чорноморська ініціатива». Країни-учасниці ініціативи створили новий формат партнерства.

Про це заявив президент Польщі Анджей Дуда під час саміту ініціативи в понеділок у Ризі, пише TVN 24.

За його словами, на відміну від стратегічного партнерства, яке пов’язує країни «Тримор’я» зі США, Великою Британією чи Європейською комісією, нова форма партнерства адресована країнам — потенційним членам ЄС.

Quote«Ми вирішили створити особливий, новий тип партнерства з Ініціативою трьох морів, окрім стратегічного партнерства, – партнерство через участь. Це новий тип партнерства, який призначений не лише для України. Сьогодні ми дали його Україні, але ми виходимо з того, що таке саме партнерство можуть розділити й ті країни, які розташовані в Центральній Європі, не є членами Європейського Союзу, але прагнуть до нього приєднатися», — сказав Дуда.

Президент Польщі додав, що всі країни «Тримор’я» виступають за надання Україні офіційного статусу кандидата в ЄС, висловивши сподівання, що рішення щодо цього буде ухвалено наприкінці поточного тижня.

Нагадаємо: президент України Володимир Зеленський, виступаючи на саміті Ініціативи в понеділок за допомогою відеозв'язку, заявив, що Україна має стати учасницею «Тримор'я».

Він закликав країни-учасниці Ініціативи знайти формат, у якому можна було б реалізувати приєднання.

«Ініціатива трьох морів», також відома як «Балто-Адріато-Чорноморська ініціатива» або «Тримор'я», — це об'єднання 12 держав ЄС, розташованих у Центральній і Східній Європі. Територія країн-учасниць має вихід до Адріатичного, Балтійського та Чорного морів. Ініціатива заснована 2016 року як платформа економічного співробітництва між центральноєвропейськими країнами ЄС.

Як повідомлялося, Єврокомісія 17 червня рекомендувала надати Україні статус кандидата на вступ до ЄС. Водночас було названо умови, які потрібно виконати, щоб перейти з кандидатів у члени союзу.

ЄК стежитиме за прогресом України у виконанні цих кроків і доповідатиме про них разом із докладною оцінкою країни до кінця 2022 року.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉