Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Три місяці повномасштабної війни з Росією у фактах

Три місяці війни у фактах. Фото: Vadim Ghirda/t.me/V_Zelenskiy_official

Три місяці війни у фактах. Фото: Vadim Ghirda/t.me/V_Zelenskiy_official

Україна вже три місяці відбиває атаки російської армії. За цей час українські захисники знищили майже 29 350 російських окупантів і звільнили кілька областей. Водночас Україна отримує мільярдні збитки та численні жертви. Про основні цифри за три місяці війни з Росією розповів Forbes.

Скільки становлять збитки від пошкодження інфраструктури?

За інформацією Forbes, унаслідок війни з росією зруйновано майже вдвічі більше доріг, ніж ми встигли відремонтувати за два роки «Великого будівництва». Російська армія розбила 23 500 км доріг і понад 300 штучних споруд.

Загалом, за оцінками Київської школи економіки, лише прямі втрати від пошкодження фізичної інфраструктури станом на 19 травня сягнули $97,4 млрд. З цієї суми 35% припадає на руйнування житлових будинків, 32% – автомобільних доріг, 11% – активів підприємств, 7% – цивільних аеропортів. З огляду на середній темп приросту кількості пошкоджень у травні ($3 млрд/тиждень), втрати станом на 24 травня можна оцінити приблизно в $100 млрд.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Скільки ще триватиме війна?

За даними дослідження «Тривалість міждержавних воєн, 1816 – 1985», 60% війн тривають до пів року, 13% – від пів року до року й лише 5% затягуються на понад пʼять років. Середня тривалість війни становить півтора року.

Водночас 41% українських респондентів очікують завершення війни в строк від трьох до шести місяців, згідно з результатами нерепрезентативного опитування телеграм-каналу «Шрайк», у якому взяли участь понад 18 тис. респондентів. Середня очікувана тривалість війни, за даними цього самого опитування, зростає в часі й зараз становить приблизно сім місяців від дати опитування.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Скільки цивільних загинуло чи отримало поранення?

За даними ООН, на 20 травня в Україні 3 838 цивільних загинули та ще 4 351 отримали поранення. Управління Верховного комісара ООН із прав людини наголошує, що реальні цифри можуть бути набагато більшими, оскільки в багатьох випадках інформація є обмеженою або й досі збирається доказова база. Зокрема, це стосується даних щодо Маріуполя, Ізюма та Попасної. Через війну вже загинуло щонайменше 232 дитини, 431 – поранено, повідомляє Офіс Генерального прокурора України.

Скільки коштує згоріла російська техніка?

Найдорожчим знищеним російським військовим об’єктом став ракетний крейсер «Москва» ($750 млн). Далі йдуть транспортний літак Іл-76 ($86 млн) і великий десантний корабель «Саратов» ($75 млн). У перші тижні війни вартість знищеної російської техніки становила не менш як $1,5 млрд на тиждень, але згодом цей показник зменшувався. За останні 7 днів знищено техніки на суму приблизно $400 млн.

Скільки повітряних тривог було в столиці?

У Києві за три місяці було 390 повітряних тривог, їхня загальна тривалість становила 17 діб. Проте поступово в столиці збільшується кількість спокійних днів. Без сирен Київ обходився 26 і 30 квітня, а також 1, 2, 11 та 19 травня.

Скільки з’явилося нових Героїв України?

За три місяці Україна отримала найбільше Героїв, ніж за всю історію незалежності — 147. З них 75 отримали це звання посмертно. До цього найбільше Героїв в Україні з’явилося у 2014 році – 110 осіб. 99 із них – Герої Небесної Сотні.

На скільки впав ВВП України у 2022 році?

Forbes оцінює падіння ВВП у 30 – 50%. За різними оцінками, Україна недоотримає $60 – 100 млрд ВВП. Видання зазначає, що ця сума є порівняною з державним боргом, який на 31 березня 2022 року становив $96,8 млрд.

Скільки території України окуповано?

З 2014 року російська армія загарбала стільки українських земель, що їхня загальна площа перевищує території Угорщини та Болгарії разом узяті. Рекорд за площею захопленої території припав на 2022 рік. Станом на 23 лютого в російській окупації перебувало 43 300 кв. км, або 7% української території. Тепер ця площа у 2,9 раза більша, тобто становить 125 тис. кв. км. Тимчасово непідконтрольні території включають АР Крим, частини Донецької, Луганської, Харківської, Херсонської, Запорізької областей і місто Севастополь. Протягом війни ЗСУ повністю звільнили від російських загарбників Київську, Чернігівську, Сумську, Миколаївську та Житомирську області. Уся територія України — 603 548 кв. км.

Коментарі

Всі новини