Facebook Pixel

За тиждень збитки української інфраструктури зросли на $3,1 млрд

За останній тиждень прямі втрати економіки України через руйнування й пошкодження цивільної та військової інфраструктури зросли на $3,1 млрд. Станом на 19 травня загальна сума прямих задокументованих збитків, завданих інфраструктурі, складає майже $97,4 млрд, або 2,9 трлн грн. Про це свідчить дослідження Київської школи економіки в рамках проєкту «Росія заплатить».

Третій тиждень поспіль зростають збитки від пошкоджених і зруйнованих унаслідок бойових дій житлових будинків. За останніми оцінками аналітиків проєкту, сума збитків через руйнування житлового фонду зросла майже на $3 млрд. Станом на 19 травня через війну зруйновано чи пошкоджено 38,6 млн квадратних метрів житла загалом на суму $33,9 млрд. Зросли також загальні збитки від руйнувань і пошкоджень підприємств — на $272 млн за останній тиждень. Загалом із початку війни постраждали щонайменше 219 заводів, фабрик і підприємств на суму $10,7 млрд.

Крім того, за останній тиждень пошкоджено та зруйновано ще 75 закладів освіти — від початку війни сумарно таких уже 1 067. Збитки від пошкоджень і руйнувань обʼєктів освіти складають майже $1,5 млрд. Крім того, за останніми обрахунками в рамках проєкту «Росія заплатить», загальна кількість зруйнованих або пошкоджених легкових автомобілів складає щонайменше 94,5 тис. Загалом із початку війни Росії проти України пошкоджено, зруйновано або захоплено щонайменше 12 цивільних аеропортів, 295 мостів і мостових переходів, 591 дитячий садочок, 574 медзаклади, 108 релігійних і 179 культурних споруд, 169 складів і 19 торговельних центрів.

Загальні втрати економіки України через війну, за спільними оцінками Мінекономіки та KSE, з огляду як на прямі втрати, розраховані в цьому проєкті, так і непрямі (зниження ВВП, припинення інвестицій, відтік робочої сили, додаткові витрати на оборону та соціальну підтримку тощо), коливаються від $564 млрд до $600 млрд.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉