Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Трамп схвалив угоду по TikTok і попросив $5 млрд на «освіту»

TikTok поки не буде заборонено працювати в США. Фото: скріншот

TikTok поки не буде заборонено працювати в США. Фото: скріншот

Президент США Дональд Трамп заявив, що схвалив угоду між ByteDance і американськими фірмами Oracle і Walmart. В результаті китайському застосунку для обміну відео TikTok не буде заборонено працювати в Сполучених Штатах.

Угода між Oracle і Walmart і китайської ByteDance (нинішній власник TikTok) передбачає створення нової компанії TikTok Global, яка буде займатися операціями соцмережі в США. У раді директорів цієї компанії буде більшість американців, також американцями будуть головний виконавчий директор і експерт з безпеки. Дані користувачів TikTok будуть зберігатися у Oracle.

Виступаючи на мітингу своїх прихильників, Трамп сказав: «Ми збираємося створити дуже великий фонд для навчання американської молоді». Для цього він попросив учасників угоди вкласти $5 млрд до фонду освіти, щоб «ми могли розповісти людям про реальну історію нашої країни — про справжню історію, а не фальшиву».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Сервіс TikTok висловив задоволення схваленням угоди. «Ми раді, що пропозиція TikTok, Oracle і Walmart усуне занепокоєння уряду США в питаннях безпеки і врегулює питання про майбутнє TikTok в США», — йдеться в його повідомленні.

Материнська компанія ByteDance заявила, що вперше чує про виплату $5 млрд для освітнього фонду.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Угода повинна бути схвалена владою Китаю і Комітетом з іноземних інвестицій в США. І якщо схвалення комітету майже формальність, то влада КНР може її заблокувати. Раніше вона заявляла, що краще закриють TikTok, ніж продадуть його американцям. Але нинішня угода передбачає, що контроль над TikTok залишиться у китайців. У TikTok Global частка Oracle складе 12,5%, а Walmart — 7,5%.

Контекст. Міністерство торгівлі США видало наказ, згідно з яким в США з 20 вересня не можна буде завантажувати для установки застосунки китайських соцмереж TikTok і WeChat. Вони повинні бути видалені з магазинів застосунків Apple і Google і інших платформ, доступних в США. Зараз вступ в силу цього наказу перенесено на 27 вересня.

Раніше, 7 серпня Трамп підписав указ про блокування TikTok на території США, якщо його не викупить американська компанія до 15 вересня. Спецслужби США стверджують, що компанія-власник соцмережі передає китайській владі персональні дані користувачів і займається пропагандою.

The Page розповідало, з чого починався TikTok, як він досяг популярності і чому докотився до заборони цілими країнами.

Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини