Facebook Pixel

Фонд Говарда Баффета відбудує друкарню «Фактор-Друк»

The Howard G. Buffett Foundation внесе кошти на відбудову друкарні «Фактор-Друк» у Харкові. Остання була зруйнована армією рф.

Про це пише Мінекономіки.

Зокрема Говард Баффет вже почав пошук необхідного друкарського обладнання.

Саму друкарню планують відновити за 4-5 місяців за сприятливих умов.

Quote«Необхідне обладнання виробляється місяцями. Ми зараз намагаємось знайти необхідну техніку, зокрема з виставок. Я поки що не знаю, чи нам це вдасться, але зараз можна сказати впевнено, що у найкращому сценарії, потрібно буде 4 місяці щоб все відновити», – цитує президента холдингу «Фактор-Друк» Сергія Політучого «Економічна правда».

Також Мінекономіки оголосило про гранти розміром до 8 млн грн на закупівлю обладнання чи інші потреби. Вони доступні для українських книговидавців.

Атака рф на «Фактор-Друк» у Харкові: деталі

Нагадаємо, що 23 травня близько 10:27 у Харкові армія рф запустила ракети по типографії «Фактор-Друк». Загинуло 7 людей, і ще 21 поранено. Також було знищено 50 тис. книг. Типографія працює з 1996 року і є найбільшою у Східній Європі. Кожна третя книга в Україні друкується цією типографією. Виробничі потужності – 50 млн книг на рік.

Крім книжок Vivat, «Фактор-Друк» випускав книги для видавництв «КСД», «Ранок», «Фоліо», «Свічадо», «Зелений пес» та інших.

Атака російської армії на «Фактор-Друк» призведе до зменшення видавничого ринку України на 40%. У тому числі на 50% друк українських підручників. Про це заявив очільник типографії Сергій Політучий.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉