Тютюнова монополія: «Тедіс» програв державі майже пів мільярда гривень

Фото: unsplash / arunanoop

Фото: unsplash / arunanoop

Північний апеляційний госпсуд не задовольнив позов «Лідертано Холдінгс» щодо визнання недійсним рішення Антимонопольного комітету (АМКУ) про накладення понад 431 млн грн штрафу на найбільшого дистриб'ютора сигарет у країні «Тедіс Україна» за зловживання монопольним становищем і закрив справу.

Як повідомили в пресслужбі АМКУ, протягом 2017-2018 років «Тедіс Україна» оскаржував це рішення (штраф наклали 2016 року), однак програв у трьох інстанціях.

«Після цього позов із вимогою скасувати штраф подала компанія «Лідертано Холдінгс», яка формально є одним із засновників «Тедіс Україна», — повідомили у відомстві, додавши, що компанія сплатила 300 млн грн штрафу й після рішення суду має сплатити до держбюджету ще 131 млн грн.

Telegram Logo

Докладніше про штраф «Тедіс»

У грудні 2016 року АМКУ вирішив визнати вчинення порушень законодавства про захист економічної конкуренції компанією «Тедіс» і наклав на неї штраф у розмірі 431 млн грн.

Відомство стверджувало, що компанія встановлювала такі ціни для оптових і роздрібних торговців, які неможливо було б встановити за умов існування значної конкуренції на ринку дистрибуції сигарет, а також що компанія частково відмовлялася реалізовувати товар за відсутності альтернативних джерел його придбання.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Після цього компанія неодноразово намагалася оскаржити рішення, однак суди були на боці АМКУ.

Контекст. Це не перший штраф відомства для «Тедіс». Так, у жовтні 2019 року АМКУ вирішив оштрафувати її та тютюнові компанії з фабриками в Україні на 6,5 млрд грн за порушення закону про захист економічної конкуренції. Однак сам «Тедіс» заперечував звинувачення у змові з компаніями-виробниками.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини