Facebook Pixel

Тариф на водопостачання в Україні може зрости на 50%

Вже у 2024 році тариф на водопостачання в Україні може зрости на 50%. Про це повідомили на Першому водному форумі Житомирської області.

Президент Асоціації «Укрводоканалекологія» Дмитро Новицький назвав причину можливого подорожчання послуг. Це пов'язано з необхідністю забезпечити повноцінну роботу водоканалів. Зараз багато складнощів.

Наголошено, що востаннє тарифи змінювали у 2021 році. У 2022-му подорожчали електроенергія, матеріали, обладнання для ремонту, реагенти – це складові собівартості комунальної послуги. Вони зросли у 1,5-3 рази.

При цьому у 2021-му не враховувалася заробітна плата персоналу. На даний момент робітники у середньому одержують 10 тис. грн на місяць. Спостерігається відтік кадрів, також треба враховувати, що тисячі працівників водоканалів мобілізовані та служать у ЗСУ.

За словами Новицького, середнє підвищення тарифу на водопостачання мало відбутися влітку 2023 року. Очікувалося, що послуга подорожчає на 30%. Сім'я із трьох осіб платила б у середньому на 60 грн більше.

Quote«Оскільки тарифи на цей рік не були встановлені, то на 2024 рік їх потрібно підвищити приблизно на 50%», — пояснив експерт.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉