Facebook Pixel

Україна та Чехія запускають супутникове угруповання оптичної розвідки

Україна та Чехія запускають супутникове угруповання оптичної розвідки

Україна та Чехія запускають супутникове угруповання оптичної розвідки

Україна та Чехія спільно працюють над створенням угруповання супутників оптичної розвідки під назвою «Сузір’я». Про це повідомив головний редактор чеського видання Armadni Novini у своєму блозі на порталі «Мілітарний».

У жовтні 2022 року уряди двох країн досягли політичної домовленості про створення оборонного кластера, що передбачає співпрацю у космічній сфері. В рамках цієї ініціативи було започатковано проєкт моніторингового угруповання супутників «Сузір’я».

Основою нового угруповання стали супутники типу TROLL, до яких у майбутньому приєднаються нові чесько-українські сателіти. Перший супутник серії, розроблений чеською компанією TRL Space, вийшов на орбіту в січні цього року. Його ключова перевага — гіперспектральна камера з 10-сантиметровим об’єктивом, яка дозволяє отримувати зображення земної поверхні з роздільною здатністю менше ніж 5 м на піксель (GSD — Ground Sample Distance).

Супутник Drak

Супутник Drak

Наступним елементом угруповання стане супутник Drak, який розробляється в межах чеського космічного кластеру Brno Space Cluster. Головним інтегратором проєкту є компанія TRL Space.

Супутник Drak створюється спеціально для Збройних Сил України за участі українських фахівців. Відмінною рисою Drak є його конструкція: він матиме більшу платформу та високоточну камеру для знімання у видимому спектрі з роздільною здатністю менш ніж 1 м на піксель.

З міркувань безпеки точні технічні характеристики апарату не розголошуються. Відомо лише, що супутник належить до категорії мікросупутників із масою від 50 до 150 кг. Оскільки розміри можуть розкрити додаткові параметри його обладнання, ця інформація також залишається засекреченою.

Подякувати 🎉