Госпсуд Києва в закритому режимі розглянув позов ексакціонерів Приватбанку Ігоря Коломойського і пов'язаної з ним Triantal Investments про повернення акцій банку. Підсумком стало призначення судових дебатів на 17 жовтня. Тоді ж суд може прийняти остаточне рішення.
Таким чином, суд закінчив стадію з'ясування обставин справи, повідомили агентству «Інтерфакс-Україна» у пресслужбі Нацбанку.
Сьогоднішнє засідання тривало з 14:00 до 18:45 з невеликою перервою. До цього Госпсуд Києва двічі відкладав розгляд справи. Найімовірніше, це відбувалося через суспільний резонанс. Як раніше повідомляло джерело в Мінфіні, на засідання суду прийшли представник МВФ і безліч журналістів.
Контекст
- У грудні 2016 року уряд націоналізував Приватбанк і вклав у капітал фінустанови понад 155 млрд грн. Уряд у цьому рішенні посилався на пропозицію Нацбанку та ексакціонерів Приватбанку (в 2016 році найбільшими були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов). Унаслідок цього колишні власники банку втратили всі свої акції. Вони вважають незаконною націоналізацію, а власне банк і держава вимагають від ексакціонерів відшкодування збитків.
- У лютому цього року Господарський суд Києва з другої спроби почав розглядати позов Коломойського (володів 42% акцій Приватбанку) і Triantal Investments (мала 17% акцій) про визнання договору купівлі-продажу банку недійсним.
- У квітні Коломойський і Triantal Investments висунули вимоги, щоб держава повернула їм акції фінустанови, зобов'язавши Україну «вчинити дії, пов'язані з недійсністю договору».
- За інформацією джерел
в Міністерстві фінансів, найбільш вірогідним є варіант, що суддя врешті ухвалить негативне для держави рішення на користь колишніх акціонерів Приватбанку. Якщо ж на бік Коломойського стане і апеляційний суд, то у бізнесмена з'являться реальні підстави вимагати, щоб акції Приватбанку були списані з рахунків держави на рахунки колишніх співвласників буквально того ж дня.