Facebook Pixel

Як зміняться субсидії на комуналку в Україні з 1 березня

В Україні з 1 березня не планується скасування субсидій на комунальні послуги. Громадяни зможуть продовжувати користуватися цією формою державної підтримки.

Загалом у 2024 році не планується внесення змін до системи виплати субсидій. Громадяни, які бажають подати заяву на отримання пільги на оплату ЖКП, можуть це зробити в Пенсійному фонді, Центрі надання адміністративних послуг або через «Дію».

Право на отримання субсидії мають ті громадяни, витрати на комунальні послуги яких перевищують 15% від загального доходу сім'ї за місяць. Розмір допомоги розраховується індивідуально.

Для розрахунку житлової субсидії беруться до уваги доходи членів домогосподарства за перші два квартали 2023 року, а також доходи у формі пенсії за серпень 2023 року.

Через що можуть позбавити субсидії:

  • Якщо є борг за комунальні послуги за понад три місяці, який перевищує 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (680 грн). Але навіть за таких обставин субсидію можуть призначити у разі укладення договору реструктуризації заборгованості та сплати боргів.
  • Якщо заявник вказав неточну інформацію про розмір своїх доходів та прибутків інших членів родини, водночас придбав товари чи послуги на суму понад 50 тис. грн.
  • У разі зміни місця проживання заявника.
  • У разі смерті заявника.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉