Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Степанов повертає корупцію в Міністерство охорони здоров’я — Bihus

Максим Степанов. Фото: МОЗ

Максим Степанов. Фото: МОЗ

Міністерство охорони здоров'я може повернути собі контроль над медичними закупівлями. Зараз вони проводяться через держпідприємство «Медичні закупівлі», яке підпорядковується Міністерству охорони здоров'я.

Як пише Bihus.Info, в якого у розпорядженні є копія проєкту постанови, це може нести корупційні ризики і значно розтягувати процес у часі. Журналісти відзначають, що уряд повинен розглянути постанову вже на найближчих засіданнях.

У проєкті постанови йдеться про внесення змін до вже затвердженого порядку використання бюджетних коштів на централізовані медзакупівлі, яким усі закупівельні процеси відділені від міністерства і передані спеціалізованому держпідприємству.

Так, міністерство зможе повернути собі право формувати технічні вимоги та характеристики до товарів перед оголошенням торгів. Це може загрожувати тим, що будуть заздалегідь вносити погоджені під конкретний товар умови, для того щоб не допустити на торги інших учасників.

Контекст. У 2015 році закупівельні функції Міністерства охорони здоров’я передали в міжнародні організації для того щоб зменшити корупційні ризики при купівлі лікарських засобів, обладнання та виробів медичного призначення. Це заощадило близько 39% бюджетних коштів, а ліки почали обходитись державі дешевше, ніж до 2015 року. Через три роки створили підприємство «Медичні закупівлі України», яке і виконує ці функції.

Повноцінно держпідприємство почало працювати тільки цього року. Ба більше, йому передали також усі закупівлі за виділені міністерству гроші з Фонду боротьби з коронавірусом і якщо постанову приймуть, то закупівлі за гроші фонду також буде контролювати міністерство.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини

Smart Talking. Випуск 5

партнерський матеріал
спецпроєкт