Facebook Pixel

Санкції після визнання Росією «ЛДНР»: Байден підписав указ

Президент США Джо Байден увів санкції щодо самопроголошених «ДНР» і «ЛНР» після того, як його російський колега Володимир Путін 21 лютого офіційно визнав їхню незалежність. Відповідний указ опублікований на сайт Білого дому.

Quote«Визнання Російською Федерацією так званих «Донецької Народної Республіки» (ДНР) та «Луганської Народної Республіки» (ЛНР), які є регіонами України, суперечить зобов'язанням Росії за Мінськими угодами й ще більше загрожує миру, стабільності, суверенітету та територіальній цілісності України, отже, становить надзвичайну загрозу національній безпеці та зовнішній політиці Сполучених Штатів», — зазначається в тексті документа.

Що передбачено санкціями:

  • американцям заборонено інвестувати в «ЛДНР» або провадити там будь-яку фінансову діяльність;
  • громадянам США заборонено ввозити в США будь-яку продукцію, технології або послуги із зазначених регіонів;
  • заборонено експортувати зі США до самопроголошених республік товари, послуги або технології;
  • майно (або частка в майні), що належить особам, пов’язаним із так званими республіками ОРДЛО та перебуває в США, буде заблоковано.

Речниця Білого дому Джен Псакі наголосила, що ці обмежувальні заходи «є окремими й будуть доповненням до швидких і суворих економічних заходів, які ми готуємо в координації із союзниками та партнерами, якщо Росія продовжить вторгнення в Україну».

Контекст. Нагадаємо: ввечері 21 лютого президент Росії Володимир Путін підписав укази про визнання незалежності так званих «ДНР» і «ЛНР». Четвертий пункт в обох указах передбачає здійснення Росією функцій щодо «підтримання миру» на їхній території — іншими словами, направлення туди російських військ.

Президент США Джо Байден після кроку Путіна провів майже 40-хвилинну розмову з українським колегою Володимиром Зеленським. Американський лідер засудив рішення Кремля й запевнив Київ, що Вашингтон швидко відреагує на подальшу російську агресію.

Після розмови з президентом України Байден поговорив із президентом Франції Еммануелем Макроном і канцлером Німеччини Олафом Шольцем про скоординовану відповідь.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉