У США розпочато розслідування на предмет відповідності економіки Росії ринковому статусу. Про це йдеться в заяві Мінторгу США.
Статус ринкової економіки важливий насамперед для російських експортерів, він значно ускладнює можливість введення антидемпінгових мит проти них.
У заяві Мінторгу йдеться, що зацікавлені сторони можуть надіслати свої коментарі до 30 серпня.
У поясненні до заяви йдеться, що розслідування розпочато в ході антидемпінгового аналізу поставок нітрату амонію з Росії.
Мінторг посилається на закон про тарифи від 1930 року, в якому прописані критерії зарахування тієї чи іншої країни до країни з ринковою економікою. Це:
- ступінь конвертованості національної валюти;
- ступінь, в якій ставки заробітної плати в країні визначаються шляхом вільних переговорів між працівниками і менеджментом;
- ступінь, в якій дозволені спільні підприємства або інші зарубіжні інвестиції;
- ступінь державної власності або контролю над засобами виробництва;
- ступінь державного контролю за розподілом ресурсів і за рішеннями підприємств про ціни на продукцію та обсяги випуску;
- інші чинники, які уповноважений орган вважатиме необхідними.
Якщо економіка країни не відповідає якомусь критерію, то уповноважений орган (Міністерство торгівлі) може кваліфікувати країну як неринкову.
США надали Росії статус країни з ринковою економікою з 1 квітня 2002 року.
Якщо економіка вважається неринковою, то під час антидемпінгових розслідувань у США щодо поставок продукції з цієї країни собівартість випуску продукції розраховується виходячи з аналогічної вартості витрат на її виробництво «в третіх країнах», в яких вона може бути значно вище, що дозволяє легко довести демпінг і ввести антидемпінгові мита.
Розслідування Мінторгу США на предмет відповідності економіки Росії ринковому статусу продиктовано політичними мотивами і є дискримінаційним, заявив агентству «Інтерфакс» голова комітету Держдуми РФ з фінансового ринку Анатолій Аксаков.
«Америка хіба діє по-ринковому, вводячи санкції? Вона плює на принципи СОТ, коли вони не відповідають її інтересам, плює на все міжнародні зобов'язання та угоди. Тому нам потрібно діяти в своїх інтересах, не оглядатися на Сполучені Штати», — сказав депутат.
«Собака гавкає — караван йде. Нам потрібно діяти тільки виходячи зі своїх інтересів», — додав Аксаков.
Додатково. Росія в рамках санкцій проти України значно розширила список товарів, які заборонені до ввезення на її територію. Серед іншого, в постанову російського уряду від 28 червня 2021 року потрапило морозиво, цукор, попкорн і інші продовольчі товари.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також