IT

США пішли в наступ на Google. Сенатори просять розкрити алгоритми пошуку

Американські сенатори хочуть зобов'язати Google та інші пошукові системи розкривати алгоритми, які формують видачу результатів користувачеві.

Законопроєкт з'явився у відповідь на часті скарги користувачів на те, що пошукові сервіси та соціальні мережі приймають рішення про те, який контент бачать користувачі. І навіть можуть виключати деякі посилання з результатів видачі, що є певною формою цензури, пише агентство «Інтерфакс-Україна» з посиланням на газету The Wall Street Journal.

Пошукові системи використовують різні критерії для сортування результатів видачі, у тому числі історію пошукових запитів, історію перегляду сторінок, а також географічне розташування користувача.

Telegram Logo

Великі інтернет-компанії зазвичай відкидають подібні звинувачення, стверджуючи, що використання даних про користувача дозволяє запропонувати йому більш релевантні результати.

Запропонований сенаторами законопроєкт передбачає також, що пошуковий сервіс повинен надати користувачу можливість одержувати несортовані результати пошуку за його запитом.

Законопроєкт був запропонований сенатором-республіканцем від Південної Дакоти Джоном Тьюном і підтриманий групою сенаторів від обох партій. Він, ймовірно, стане частиною більш широкого законопроєкту про конфіденційність приватних даних.

Передбачається, що запропонований законопроєкт не торкнеться компаній, де працюють менше 500 співробітників і виручкою менше $50 млн, а також компаній, що мають доступ до даних менше 1 млн користувачів.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

ЄС затвердив нові правила для далекобійників: що зміниться для українців

В Євросоюзі схвалили масштабну реформу, спрямовану на зміну умов роботи далекобійників і компаній, що займаються автоперевезеннями. За допомогою нововведень у Брюсселі хочуть поліпшити умови роботи водіїв і усунути чинники, що негативно впливають на ринок вантажоперевезень, пише DW.

ОПЕК+ обговорить можливість збільшення видобутку нафти вже з серпня

Саудівська Аравія запропонувала зменшити обсяг скорочення видобутку нафти з 9,7 млн до 7,7 млн барелів на добу вже в серпні. Про це повідомили Bloomberg і The Wall Street Journal (WSJ) з посиланням на джерела.

«Нафтогаз» витратив 2 млн євро на ПЗ для управління персоналом

Компанія «Нафтогаз Цифрові технології» замовила компанії Cornerstone OnDemand International (Великобританія) програмне забезпечення для управління талантами вартістю, а 1,97 млн євро. Про це з посиланням на систему «Прозорро» повідомили «Наші гроші».