США заборонять видачу віз для близько 20 грузинських чиновників, які відповідальні за «підрив демократії в Грузії». Це міністри, члени парламенту та співробітники служби безпеки, проте імен у США не назвали. Про це пише Reuters.
Чому США відмовляють видавати візи грузинським чиновникам
Державний департамент оголосив, що США заборонять видачу віз приблизно 20 особам, відповідальним за «підрив демократії в Грузії». Точні імена США не назвали, проте відомо, що серед них міністри уряду, члени парламенту та співробітники служби безпеки.
«Сполучені Штати рішуче засуджують безперервне, жорстоке та невиправдане насильство партії «Грузинська мрія» проти грузинських громадян, включаючи протестувальників, представників ЗМІ, правозахисників і опозиційних діячів», – йдеться в заяві Держдепу США.
У відомстві додали, що планують додаткові дії, включаючи санкції, щоб «притягнути до відповідальності тих, хто підриває демократію в Грузії».
![Цей день в історії: 6 січня росія вперше заявила, що «їхтамнєт»](https://images.weserv.nl/?w=290&h=160&fit=cover&url=https%3A%2F%2Fimages.thepage.ua%2Fstorage%2F385299%2Fvasyl-stus.jpg%3Fv%3D1736149680)
Чому Захід виступає проти політики владної партії «Грузинська мрія»
Наприкінці травня 2024-го уряд Грузії ухвалив закон про «іноземних агентів», за яким грузинські компанії, що отримують понад 20% фінансування з-за кордону, повинні реєструватися як агенти іноземного впливу. Це обурило суспільство і призвело до численних мітингів проти партії при владі «Грузинська мрія».
Після цього ЄС заморозив вступ Грузії до ЄС, назвавши рішення уряду антидемократичними. Цей закон називають натхненним політикою кремля.
29 жовтня 2024 року у Грузії відбулися масові акції протесту після оголошення результатів парламентських виборів, на яких перемогла «Грузинська мрія».
28 листопада прем'єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе оголосив, що країна вирішила відкласти переговори про вступ до ЄС до 2028 року. Після цього тисячі людей вийшли на вулиці, протестуючи проти антиєвропейської політики.
Поліція намагалася розігнати протестувальників, застосувавши сльозогінний газ, фізичну силу та водомети. Сотні грузинів були заарештовані, але протести досі тривають.