25 червня помічник держсекретаря з військово-політичних питань Сполучених Штатів Америки Кларк Купер і виконувач обов’язкiв директора Департаменту міжнародної безпеки Міністерства закордонних справ України Руслан Німчинський підписали новий меморандум про управління запасами звичайних озброєнь. Протягом наступних двох рокiв США виділить Україні $4 млн на будівництво 6 складів для зберігання вибухових речовин.
Про це повідомляє Держдепартамент США.
Цей проект підвищить безпеку і збереження українських запасів боєприпасів. Він повинен наблизити Україну до її мети — дотримання умов НАТО та міжнародних стандартiв фізичної безпеки і управління запасами».

З 2004-го по 2018 рік за програмою знищення звичайних озброєнь США вже інвестували понад $40 млн у вирішення Україною проблеми великої кількості звичайних озброєнь і боєприпасів, успадкованих після розпаду Радянського Союзу.
У 2018 році Сполучені Штати фінансували знищення або демілітаризацію понад 1700 тонн старих боєприпасів радянського виробництва в Україні.
Також в останні роки американський уряд допомагає з фінансуванням знешкодження мін та інших вибухонебезпечних об’єктiв уздовж лінії зіткнення на Донбасі. Наприклад, в 2018 році було очищено понад 227 тис. кв. м землі.
Контекст
- За останні 15 років в Україні сталося 6 вибухів і пожеж на складах з боєприпасами. Восени 2018 року в Ічні Чернігівської області трапився вибух на складі боєприпасів. Через це евакуювали близько 10 тис. чоловік з навколишніх населених пунктів.
- У вересні 2017 роки протягом трьох днів тривали вибухи на складі в Калинівці Вінницької області, де зберігалися 188 тис. тонн боєприпасів. А в березні цього ж року впрдовж трьох дiб детонував арсенал в Балаклії Харківської області.
- У 2015 році в Сватове Луганської області через вибухи артснарядів і «Градів» загинули чотири людини і 16 були поранені.
- У 2008 році в Лозовій Харківської області три дні вибухав арсенал.
- У 2004-го по 2008 роки снаряди здетонували в Новобогданівці Запорізької області.