Facebook Pixel

У МОЗ розповіли, коли чекають на сплеск захворюваності на коронавірус

Міністерство охорони здоров'я (МОЗ) очікує підвищення захворюваності на коронавірус восени 2021 року, а саме в жовтні — листопаді.

Про це головний державний санітарний лікар Ігор Кузін розповів в інтерв'ю агентству «Укрінформ».

Quote«Найближчими днями ми не очікуємо, що ситуація різко гіршатиме. Ми йдемо за сценарієм 2020 року. І якщо подивитися статистику за аналогічний місяць торік, то зараз ми перебуваємо перед піком. Але хочу нагадати, що минулого року пік у нас спостерігався через півтора — два місяці після тих цифр, які ми реєструємо зараз. Підйом захворюваності ми очікуємо восени цього року, десь приблизно в жовтні — листопаді», — сказав він.

Кузін зазначив, що спалах захворюваності може статися й раніше, але наразі Україна має всі можливості цього не допустити. Йдеться про вакцинацію, яка захищає від складного перебігу хвороби та зможе запобігти поширенню коронавірусу в організованих колективах, де в інших країнах найчастіше реєстрували спалахи варіанта «Дельта».

За його словами, такі спалахи зазвичай фіксували в навчальних закладах, тому МОЗ ввело вимогу щодо обов'язкової вакцинації принаймні 80% педагогів, а також туристів і осіб, які повертаються з відпочинку або просто виїжджали за межі країни.

Quote«Тому ми ухвалили зміни, щоб мінімізувати додатковий ризик занесення інфекції туристами, які повертаються в країну», — додав він.

Контекст. Минулого тижня уряд продовжив адаптивний карантин і режим надзвичайної ситуації в Україні до 1 жовтня 2021 року.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉