Понад 100 словацьких фахівців у галузі психології та психіатрії направили прем'єр-міністру Роберту Фіцо відкритого листа, у якому вимагають його відставки, критикуючи його поведінку. Фіцо у відповідь звинуватив фахівців у політичній упередженості. Про це пише Aktuality.
Як словацькі психологи намагаються прибрати Фіцо з посади прем’єр-міністра
Два словацькі діячі психіатрії та психології Йозеф Хашто та Антон Еретик створили лист, у якому вимагають відставки прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо, зокрема за його авторитарний стиль правління. Цей лист підписали експерти з усієї Словаччини.
У листі фахівці звинувачують Фіцо у «посиленні владно-авторитарного стилю, маніпуляції фактами, брехні, наклепах і нападках на політичних опонентів, журналістів і пересічних громадян, які не згодні з його політикою».

«Ваша внутрішня політика в основному спрямована на зміцнення вашої влади, ваших партій і партнерів по коаліції. У країні, яка відстає в розбудові інфраструктури, де поганий стан освіти та охорони здоров’я у тих сферах, де ми працювали все життя. Але вони не варті того, щоб їх розглядати як «прем’єрські теми», – пишуть фахівці психології.
У листі також вказали на те, що зовнішньополітичні дії Фіцо суперечать політиці ЄС та НАТО, до яких входить Словаччина. Фахівці критикують негативне ставлення Фіцо до України та її президента, а також його близькі стосунки з росією, до яких він спонукає інші країни.
«Ми сподіваємося на вашу здатність до саморефлексії та можливість виправити свою політичну поведінку, включно з розглядом питання про відхід з вищої політики», – закликають Фіцо словацькі експерти.
Подібний лист також опублікувала Словацька палата психологів. У ньому увагу звернули, зокрема, на те, що у країні зростає соціальна напруга та погані настрої населення. Фахівці додали, що напружені відносини між політиками передаються і громадянам.
Нагадаємо, 16 січня 2025-го Роберт Фіцо заявив, що може зустрітися з президентом України Володимиром Зеленським найближчими днями.
У п'ятницю, 17 січня, до Києва прибула делегація опозиційної партії «Прогресивна Словаччина». Метою візиту було налагодити відносини між обома країнами.