SkyDrive запустить послугу літаючого таксі для бізнесу до 2023 року

Японська SkyDrive Inc. провела успішний, хоча і скромний випробувальний політ з однією людиною на борту.

Томохіро Фукудзава, який очолює проект SkyDrive, висловив надію, що до 2023 року літаючий автомобіль можна буде перетворити в реальний продукт, при цьому забезпечення безпеки має вирішальне значення, повідомляє Japan Times.

«З більш ніж 100 проектів по створенню літаючих автомобілів в світі лише деякі досягли успіху за участю людини на борту», —- сказав Фукудзава.

Telegram Logo
SkyDrive Piloted Flight Demo. Скріншот: youtube eVTOL

SkyDrive Piloted Flight Demo. Скріншот: youtube eVTOL

Зараз машина може поки літати всього 5-10 хвилин. Якщо протяжність польоту доведуть до 30 хвилин, то вже буде можливий комерційний експорт. В першу чергу в Китай.

Електромобілі з вертикальним зльотом і посадкою (eVTOL) теоретично роблять особисту поїздку більш швидкою, ніж літаки і вертольоти. Розвиток цієї технології також допомогло б позбутися пробок, розвантажити аеропорти і скоротити витрати на наймання пілотів.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Але щоб запустити їх в комерційну експлуатацію потрібно розбудувати інфраструктуру і вирішити ряд проблем з безпекою.

«Якщо вони будуть коштувати $10 млн, ніхто їх купувати не буде. Якщо вони летять 5 хвилин, ніхто їх купувати не буде. Якщо вони будуть час від часу падати з неба, їх ніхто не купить», — сказав Санджив Сингх, професор Інституту робототехніки Університету Карнегі-Меллона, який також працює над літаком eVTOL.

Контекст. Проект SkyDrive був запущений в 2012 році під назвою Cartivator. Фінансування надають два відомих японських конгломерати Toyota Motor Corp., Panasonic Corp. та розробник відеоігор Bandai Namco.

Три роки тому демонстраційний політ пройшов невдало. Але ситуація покращилася, і недавно SkyDrive отримав додаткове фінансування в обсязі 3,9 млрд ієн (трохи більше $37 млн), в тому числі від Банку розвитку Японії.

Уряд Японії оптимістично налаштований щодо запуску бізнес-послуги до 2023 року і розширенням комерційного використання на 2030-і роки. Чиновників проект цікавить в ключі зв'язку з віддаленими районами і використання для рятувальних служб.

Над проектами eVTOL також працюють Lilium з Німеччини, Joby Aviation з Каліфорнії і Wisk, спільне підприємство Boeing Co. і Kitty Hawk Corp.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини