Facebook Pixel

У Міненерго пояснили ситуацію із вугіллям. Скільки імпортують найближчими днями

На цей момент законтрактовано 10 суден із вугіллям, які прибудуть до портів України в листопаді — січні. Імпорт також йтиме залізницею, але основну частину потреб в енергетичному вугіллі буде закрито внутрішнім видобутком.

Про це повідомили в Міненерго на засіданні комітету з енергетики та ЖКП 17 жовтня 2021 року, повідомляє голова комітету Андрій Герус.

Щодо вугілля та вугільної теплової генерації, то ситуація виглядає так.

Наразі законтрактовано 10 суден із вугіллям, що мають прийти в листопаді — січні, з яких:

Telegram Logo
  • 6 — компанія ДТЕК;
  • 4 — компанія «Центренерго».

Усі судна класу «Панамакс», кожне вагою 60 – 75 тис. тонн. Усього до кінця січня морським шляхом очікується 600 — 750 тис. тонн енергетичного вугілля.

Водночас «Центренерго» очікує на постачання обсягом 170 тис. тонн на місяць від українських видобувачів вугілля. Ще 15 — 20 тис. тонн на місяць становитиме імпорт із Польщі.

Компанія ДТЕК очікує 1,2 — 1,5 млн тонн на місяць від своїх українських шахт. Імпорт із Польщі компанія найбагатшої людини України очікує в обсягах 80 — 90 тис. тонн.

Постачання з Казахстану

Із цієї країни у листопаді доїжджає 30 тис. тонн вугілля на ДТЕК та 15 тис. тонн — на «Центренерго». Подальші постачання цього напрямку під питанням через проблеми з транзитом через територію РФ.

Компанія «Донбасенерго» планує постачання 150 тис. тонн на місяць із українських шахт, а також імпорт палива з Польщі.

Із трьох компаній у державній власності перебуває лише компанія «Центренерго».

Коментарі

Всі новини