Facebook Pixel

Скільки коштуватиме відновлення ГЕС — відповідь Мінекономіки

Керівництво країни вже створило штаб із ліквідації наслідків підриву окупантами Каховської ГЕС. Держагенству виділено — 120 млн грн для забезпечення питною водою жителів Запорізької, Херсонської, Миколаївської та Дніпропетровської областей. 1,5 млрд виділено на будівництво нових магістральних водогонів. Це необхідно для забезпечення Кривого Рогу, Нікополя та Марганця питною водою.

Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки України.

Quote«Сьогодні росія вкотре довела всьому світу, що вона терористична держава, адже підрив Каховської ГЕС притягне за собою екологічні, економічні наслідки, велику загрозу для радіаційної та харчової безпеки. Ціна будівництва нової ГЕС може коштувати близько $1 млрд, оскільки мова йде не тільки про встановлення нових гідроагрегатів, а про відновлення цілісності величезної греблі. Лише на відновлення дамби піде щонайменше п’ять років і кумулятивний ефект гуманітарних та екологічних наслідків підриву буде лише наростати», — зазначила Перший віцеперм’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Вона наголосила, що Україна попереджала світову спільноту про загрозу трагедії ще восени 2022 року. Президент Володимир Зеленський особисто інформував Європейську Раду та закликав організувати міжнародну спостережну місію на об’єкті.

Факти свідчать про те, що росія спричинила катастрофу щоб завадити українцям провести контрнаступ, а також щоб завдати максимальних збитків Україні.

Quote«Світова спільнота має діяти максимально жорстко щодо росії. Зараз Україні потрібна якомога швидша допомога у мінімізації та ліквідації наслідків підриву в інтересах усього людства. Перш за все йдеться про демонтування та будівництво з нуля цілого комплексу нової ГЕС. За попередніми підрахунками Міндовкілля та Держекоінспекції збитки водним ресурсам завдано на 2 млрд грн. Сума тільки збільшуватиметься», — наголосила Юлія Свириденко.

Наразі керівництво країни вже створило штаб із ліквідації наслідків підриву окупантами Каховської ГЕС. Його голова — Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко. Також Держагенству виділено — 120 млн грн для забезпечення питною водою жителів Запорізької, Херсонської, Миколаївської та Дніпропетровської областей. 1,5 млрд виділено на будівництво нових магістральних водогонів. Це необхідно для забезпечення Кривого Рогу, Нікополя та Марганця питною водою.

Вищезазначені області зараз забезпечені спеціалізованою технікою для підвозу води, а також системами доочистки.


Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉