Facebook Pixel

Жінки, які витрачають гроші чоловіків: як скандал з Yakaboo коштував посади гендиректору мережі

Мережею активно шириться скандал із генеральним директором книжкового магазина Yakaboo Іваном Богданом. А все через його сексистські висловлювання, які не лише не залишилися непоміченими, а й коштували йому посади. The Page розповідає про деталі скандалу.

Скандал із главою Yakaboo Іваном Богданом: деталі

Під час зустрічі «Українська книга: після війни, геть від москви» Іван Богдан назвав цільовою аудиторією Yakaboo «жінок, які витрачають гроші, зароблені чоловіками».

Quote«Загалом більше купують (книжки) жінки — як завжди, витрачають кошти, що заробляли чоловіки», – заявив Богдан у відповідь на поставлене йому запитання про українських читачів.

Це висловлювання, звісно, не залишилося непоміченим. Воно розлетілося всіма популярними соцмережами й спричинила неймовірний шквал критики на адресу Богдана.

Висловлювання глави Yakaboo Івана Богдана щодо жінок (відео):

Your browser doesn't support HTML5 video.

Скандал з Yakaboo: реакція компанії та звільнення Богдана

Після того як користувачі соцмереж почали активно реагувати на висловлювання Богдана, він зрозумів свою помилку й поквапився виправитися. Зокрема, він публічно перепросив за своє невдале, як він його назвав, висловлювання, а також повідомив про своє звільнення.

Quote«Хочу публічно принести всім свої щирі вибачення. Моє невдале висловлювання вчора під час панельної дискусії про портрет сучасного українського читача викликав у соцмережах справедливе обурення. Я усвідомлюю, що такі формулювання є неприпустимими в жодній формі та за будь-якої ситуації. Повірте, я дуже жалкую про вчорашній інцидент. Ніколи так не мислив і не маю жодних упереджень у гендерному питанні. Це важливий урок для мене. Я усвідомлюю всю відповідальність і розумію наслідки. Ми в компанії ухвалили непросте, але правильне спільне рішення: я йду з посади СЕО Yakaboo», — заявив Богдан.

Відреагували на скандал і в Yakaboo. Там назвали слова Богдана «прикрою помилкою» й наголосили, що єдиним можливим виходом із ситуації, що склалася, є його звільнення з посади.

Quote«Учора CEO Yakaboo Іван Богдан припустився дуже прикрої помилки, невдало висловившись про жінок під час публічної дискусії. Ми впевнені, що Іван Богдан не мав на меті нікого образити, оскільки ніколи не мав упереджень у питаннях гендеру й завжди ставився до жінок із повагою. Але його висловлювання є несумісним із цінностями, культурою та поглядами, які сповідують наша Компанія, наші Акціонери, наша Команда. Цінності — це не папірець на стіні. Вони перевіряються діями та відповідними рішеннями. Повага до наших клієнтів, партнерів, співробітників є ключовою цінністю компанії без винятків. У зв'язку із цим ми ухвалили єдине можливе рішення: Іван Богдан відсторонений від управління компанією», — заявили в Yakaboo.

І додали: «Від імені Yakaboo просимо вибачення».

Після звільнення Богдана функції СЕО Yakaboo тимчасово виконуватиме директорка з операційної діяльності Олена Безугла.

Реакція соцмереж на скандал з Yakaboo

Слова Івана Богдана досить сильно зачепили українське суспільство. Більшість жінок були настільки обурені, що почали закликати бойкотувати мережу Yakaboo. Вони наголосили, що раніше досить активно підтримували книжковий бізнес в Україні саме через Yakaboo, однак тепер робити це не мають наміру.

Quote«Виходить, що свої гроші у вас не варто витрачати? Чудово, час змінити книгарню», — прокоментувала вислів Богдана користувачка Instagram.
Скандал з Yakaboo: реакція в соцмережах

Скандал з Yakaboo: реакція в соцмережах

Quote«Доброго вечора, а у вас можна замовити чоловіка, щоб дав грошей на книжки? Адже власні кошти не вийде витратити», — йдеться ще в одному коментарі.
Користувачі соцмереж відреагували на скандал з Yakaboo

Користувачі соцмереж відреагували на скандал з Yakaboo

Quote«Дуже символічно зробити наступним СЕО жінку. Цікаво спостерігати, що буде далі. Особливо пильно за кар‘єрою пана Богдана», — коментують користувачі пост Yakaboo з вибаченнями в Instagram.
Користувачі соцмереж про скандал з Yakaboo та Іваном Богданом

Користувачі соцмереж про скандал з Yakaboo та Іваном Богданом

Реакція соцмереж на скандал з Yakaboo

Реакція соцмереж на скандал з Yakaboo


Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉