Facebook Pixel

Сирна інфляція. Наскільки зростуть ціни на сири в жовтні

Молочні продукти дорожчають у всьому світі, і Україна тут не виняток. Сир українського виробництва вже відчутно дорожчий за білоруський, а ціни на нього впритул наблизилася до російських. Скільки коштуватимуть улюблені ласощі вже в жовтні?

Як зазначає «Інфагро», вартість українського сиру завжди була вищою за світову. Але тепер сир в Україні вже набагато дорожчий, ніж у білорусів, і коштує, майже як у Росії.

«Сировари вважають, що підвищення цін на сир у ситуації, що склалася, потрібне для виживання виробництва. Але це призводить до того, що споживач усе більше схиляється до купівлі дешевшого імпортного сиру, звикає до смакових якостей більш дешевого, наприклад польського сиру. І якщо в майбутньому ціни навіть вирівняються, то багато хто вже робитиме вибір на користь іноземного продукту. Отже, шансів швидко відновити виробництво буде зовсім мало, навіть якщо раптом українське молоко стане дешевим, а ціни на газ впадуть у рази», — прогнозують експерти.

Telegram Logo

Деякі великі оператори мають намір збільшити в жовтні ціни на сири ще на 5%. Відповідно, у магазинах його пропонуватимуть щонайменше за 220 грн за кілограм.

Випуск справжнього сичужного сиру минулого місяця становив приблизно 5,5 тис. тонн. Це на 18% менше, як порівняти із серпнем 2020 року. А сирного напівтвердого продукту було вироблено 3,8 тис. тонн.

«У вересні й тим паче в жовтні виробництво сиру в Україні ще більше скоротиться», — прогнозують експерти.

Коментарі

Всі новини