Імпорт молока та молочних продуктів в Україну за підсумками 2020 року зріс удвічі, що призвело до скорочення 150 тис. робочих місць і зменшення надходжень до бюджету принаймні на 1 млрд грн.
Про це розповіла генеральна директорка Асоціації виробників молока (АВМ) Анна Лавренюк на пресконференції «Криза молочної галузі України — наслідки ліберального імпорту», повідомляє Укрінформ.
«Упродовж 2019 року, коли ми вперше зафіксували нульове торгове сальдо в зовнішній економічній діяльності молочної галузі України, держава імпортувала на свою територію молока та молочних продуктів в еквіваленті 500 тис. тонн молока-сировини. А вже 2020 року імпорт молочних продуктів в еквіваленті склав 1 млн тонн молока-сировини», — заявила Лавренюк.
Імпорт із ЄС частково витіснив внутрішніх виробників, і в Україні було скорочено понад 150 тис. робочих місць. Бюджет втратив не менш як 1 млрд грн надходжень.
«1 млн тонн молока — це 15 тис. робочих місць у промисловому секторі, на молочно-товарних фермах. Тобто приблизно 150 тис. робочих місць у суміжних галузях і орієнтовно 1 млрд грн відрахувань податків тільки із зарплат людей, залучених до виробництва молока-сировини», — пояснила гендиректорка.
За її словами, Україна ще не втратила експансивного потенціалу для захоплення світових ринків молочної продукції. Але тільки за умови забезпечення захисту внутрішнього ринку.
«... необхідні відповідні умови. Передусім це послідовна державна політика щодо молочної галузі, а також ухвалення адекватних заходів для захисту внутрішнього ринку та внутрішнього виробника від неконтрольованого імпорту», — підсумувала Лавренюк.
АВМ стверджує, що за 11 місяців 2020 року Україна імпортувала понад 42 тис. тонн сирів. Це вдвічі більше за аналогічний показник попереднього року. Частка сирів в імпорті молочної продукції за масою склала 50,3%.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також