Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

У Києві готували проплачений протест із тітушками, сутичками та бутафорською кров'ю — Монастирський

Силовики затримали осіб, які планували масові заворушення в Україні: що могло б відбутися. Фото: Facebook / Денис Монастирський

Силовики затримали осіб, які планували масові заворушення в Україні: що могло б відбутися. Фото: Facebook / Денис Монастирський


Напередодні, 30 січня, правоохоронці повідомили про затримання групи осіб, які мали намір влаштувати масові заворушення в різних регіонах України, серед яких Київ, Сумська, Полтавська, Черкаська та Чернігівська області. Подробиці справи сьогодні під час брифінгу розкрили очільник Міністерства внутрішніх справ Денис Монастирський і глава Нацполіції Ігор Клименко.

За даними МВС, до участі в акції в Києві, запланованої на 31 січня, організатори планували долучити близько 5 тис. осіб, серед них було 1,5 тис. так званих тітушок. Саме вони мали б влаштувати сутички з правоохоронцями, обов’язково мала пролитися кров, повідомив міністр. За його даними, зловмисники заздалегідь підготували бутафорську кров та групу «медиків», завданням яких була констатація «травмування» мітингувальників. Учасники «масовки» мали отримати від 800 грн кожен, учасники бійок — від 1200 грн. Також під час заворушень планувалося підпалювання «активістами» шин, файєрів, димових шашок і вогнегасників.

Інвентар для викорситання під час «протестної акції» 31 січня. Фото: скриншот слайду з презентації МВС

Інвентар для викорситання під час «протестної акції» 31 січня. Фото: скриншот слайду з презентації МВС

«Це була акція до 5 тисяч осіб, яку планували саме для того, щоб розкачати та дестабілізувати ситуацію в Україні. На жаль, явища платних мітингів у нас досить часті, і це не перший проплачений мітинг, але саме цей мітинг із самого початку був спрямований на розбалансування внутрішньополітичної ситуації та на насильство проти правоохоронців та інших осіб, які беруть участь у мітингу».

Денис Монастирський

Денис Монастирський

міністр МВС

Клименко уточнив, що силовикам вдалося затримати організатора акції та його посібника. Він додав, що ці люди мають українське громадянство та обоє працювали в правоохоронних органах. Тепер їм загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до восьми років. За словами глави Нацполіції, для реалізації запланованого організатору передали мільйон гривень. Поліцейські вже виявили, який банк надав їм стільки готівкових коштів.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Услід за Києвом подібні акції мали пройти також в інших містах, додав Клименко.

Quote«Такий захід був спланований не на один раз. У лютому було замовлення ще на чотири такі акції в обласних центрах нашої держави», — зазначив глава Нацполіції.

Контекст. Нагадаємо: в межах гібридної війни, яку веде Росія проти України, в січні на десятки українських урядових сайтів була здійснена масштабна кібератака.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Коментарі

Всі новини