Facebook Pixel

Що відомо про застреленого поліцейським у Дніпрі Джумбері Сілогаву

29 серпня у Дніпрі сталася резонансна подія. В ході суперечки правоохоронець застосував зброю та здійснив три смертельні постріли в чоловіка. Що ми знаємо про застреленого Джумбері Сілогаву і останні відомості про трагедію – далі у матеріалі.

Ким був Джумбері Сілогава

Джумбєрі Сілогави разом з дружиною Наталею

Джумбєрі Сілогави разом з дружиною Наталею

1 вересня йому мало виповнитися 39 років. Чоловік займався похоронним бізнесом у Петриківці Дніпропетровської області. Зокрема, за даними Prozorro, з 2021 по 2023 рік ФОП Джумбєрі Сілогава виграв 40 тендерів на загальну суму 570 тис. грн. З них 488 тис. грн – у Петриківської селищної ради.

Відомо, що в період з 2018 по 2022 рік на нього було складено 12 протоколів: перевищення швидкості, керування без посвідчення водія та рух під заборонені знаки.

За даними Схем, автомобіль Jaguar, який зупинили патрульні, належить його колишній дружині Наталії Сілогаві. В момент інциденту в машині перебувала 22-річна Тетяна Патинка. З колишньою дружиною чоловік розлучився, вони судилися через аліменти.

Колишня дружина Сілогава, Наталля, також працює в ритуальній сфері.

Що відомо про загибель Джумбєрі Сілогави у Дніпрі

29 серпня в Дніпрі на проспекті Івана Мазепи патрульний смертельно поранив чоловіка. За даними Суспільного, попередньо встановлено, що правоохоронці намагалися зупинити автомобіль у середмісті Дніпра, водій якого ігнорував правила дорожнього руху. Після зупинки авто чоловік поводився агресивно. Під час інциденту правоохоронець застосував табельну зброю. Від отриманих вогнепальних поранень водій автівки помер.

Розпочато кримінальне провадження за частиною 1 статті 115, частиною 3 статті 365 Кримінального кодексу України. Призначене службове розслідування за фактом застосування патрульним поліцейським табельної вогнепальної зброї.

Правоохоронця затримали за перевищення службових повноважень. Вирішують питання щодо повідомлення про підозру.

Як розповів 30 серпня заступник прокурора області, Олександр Савенко, у справі наразі затримана одна людина. Відео з місця подій, яке шириться мережею, буде досліджене в ході слідства.

Quote«Попередньо, була водійка. Всі точні обставини будуть встановлені в ході слідства», сказав він.

Також Савенко не підтвердив, але й не спростував інформацію про порушення водієм авто правил дорожнього руху.

Зранку 31 серпня з'явилась інформація, що, можливо, Сілогава був п'яний за кермом, але радниця з комунікації ДБР Тетяна Сапьян в ефірі телемарафону «Єдині новини» заперечила цю інформацію, сказавши, що аналізи ще не готові.

Що кажуть юристи на подію у Дніпрі

Юристи в основному обережно коментують подію. З огляду на постійне надходження нових доказів, дані змінюються. Немає однозначної відповіді, чи умисно поліцейский завдав шкоди Сілогаві. Тем ж саме питання з винуватістю жінки-водія, яка напала на поліцейську.

Quote«Для кваліфікації дій поліцейського саме за ч. 1 ст. 115 КК України, як умисне вбивство, слідчі ДБР повинні будуть довести існування у поліцейського наміру та бажання саме спричинити смерть водія. З практики, у подібних ситуаціях це вкрай спірне питання, але воно прямо впливає на існування складу кримінального правопорушення у діях поліцейського. Зазвичай це доводиться комплексом доказів. Зокрема, це може бути й локалізація тілесних ушкоджень на тілі потерпілого. Простіше кажучи, якщо поліцейський зробив постріл у голову потерпілому, то малоймовірно, що він розраховував затримати його живим.
QuoteТакож важливо, щоб слідчі ДБР дослідили цю ситуацію у комплексі, не обмежившись лише зафіксованою частиною події. Зокрема, необхідно встановити, що саме передувало події, яка зафіксована на відео; що саме стало причиною та підставою для спроби затримання пасажирки авто; психологічний стан учасників події. Це все у комплексі з іншими обставинами впливатиме на можливість кваліфікації дій поліцейського за ч. 3 ст. 365 КК України.
QuoteВідверто дивує, що у мережі відсутня будь-яка інформація про розслідування у окремому провадженні саме факту нападу на поліцейських. На нашу думку, має бути зареєстровано окреме провадження за ст. 345 КК України (насильство щодо працівника правоохоронного органу), у якому буде надана також оцінка діям водія та пасажирки авто. Це, своєю чергою, забезпечить повноту розслідування дій поліцейського та допоможе відповісти на питання, чи дійсно присутній факт перевищення службових повноважень.
QuoteБудь-які конфлікти з правоохоронцями мають відбуватися винятково у правовому полі. Вважаємо неприпустимим визначати винуватого, виходячи виключно з закріплених суспільством кліше. Повну оцінку даної події мають дати слідчі та суд, ґрунтуючись на неупередженому дослідженні всіх доказів» — написали у юридичній фірмі «Міллер».

Як відреагував на інцидент міський голова Дніпра Борис Філатов

Міський голова Борис Філатов у дописі в своєму Telegram-каналі зазначив, що міська влада надасть моральну підтримку правоохоронцям, їхнім рідним та колегам.

Quote«НІХТО і НІКОЛИ не має права зневажати, хапати чи взагалі якось тягти свої руки до людини в формі, яка знаходиться при виконанні своїх службових обовʼязків», – написав він.

Коментар міністра внутрішніх справ Ігоря Клименка

За словами міністра внутрішніх справ Ігоря Клименка, наразі триває слідство, яке дозволить об'єктивно проаналізувати ситуацію.

Quote«Однак є речі очевидні. Якщо громадяни хочуть жити в правовій державі, вони самі ж мають дотримуватися законодавства, поводитися відповідно до встановлених норм і однозначно – не бити поліцейських. Більш того, навчати законослухняності своїх дітей», — зазначив він.
Подякувати 🎉