Facebook Pixel

Замість «Газпрому». Україна пропонує допомогу Сербії та Угорщині через аварію на газопроводі

Сербія та Угорщина залишися без російського газу через аварію на новому газопроводі, який є продовженням «Турецького потоку». Як повідомляє на своєму сайті оператор газових мереж Болгарії «Булгартрансгаз», стався розрив труби, через те припинилося постачання газу. На місці аварії працюють ремонтні бригади.

Україна заявила, що може допомогти.

Quote«Оператор ГТС України» готовий запропонувати транзитні потужності Угорщині задля мінімізації наслідків аварії для споживачів Угорщини та Сербії», — написав у своєму фейсбук-акаунті директор ОГТСУ Сергій Макогон.

Окрім того, він наголосив, що для запобігання виникнення подібних неприємностей важливо мати «резервні газогони та додаткову маневровість мережі», як в української ГТС.

Quote«Цей аспект завжди буде перевагою перед «однотрубними», а перед підводними маршрутами й поготів, що суттєво впливає на безпеку, надійність і безперебійність постачання газу», — підкреслив він.

Контекст. Нагадаємо: російський «Газпром» зранку 1 жовтня зупинив транзит газу до Угорщини через Україну. Це відбулося навіть попри те, що українські потужності в угорському напрямку законтрактовано аж до 30 вересня 2022 року обсягом понад 24,5 млн кубів газу на день.

Подякувати 🎉