Facebook Pixel

Сенат США підтримав проєкт оборонного бюджету з санкціями проти «Північного потоку – 2»

Слідом за Палатою представників Сенат США 11 грудня переважною більшістю голосів прийняв законопроєкт про оборонний бюджет на 2021 фінансовий рік.

Тепер проєкт надійде на підписання президентові США Дональду Трампу, який раніше погрожував застосувати до нього вето. Але Конгрес прийняв закон з такою перевагою голосів, що в разі вето зможе повторно проголосувати за нього і подолати вето Трампа.

Законопроєкт включає положення про посилення американських санкцій проти російських газопровідних проєктів «Північний потік — 2» і «Турецький потік». Зокрема, він передбачає санкції за сприяння продажу, оренді або наданню трубоукладальних суден для будівництва газопроводів, надання страхування і перестрахування, а також послуг або приміщень для технічної модернізації суден, пов'язаних з будівництвом газопроводу.

Трамп хоче, щоб законопроєкт скасував статтю 230 закону про телекомунікації 1996 року, яка звільняє інтернет-платформи від юридичної відповідальності за розміщення користувацького контенту.

Представники інтернет-галузі пручаються спробам змінити або визнати недійсною статтю 230, стверджуючи, що вона дозволяє їм здійснювати свою діяльність, не боячись величезної кількості судових позовів.

Додатково. Поки США не ухвалили остаточного рішення щодо нових санкцій, Росія за підтримки Німеччини вирішила спробувати добудувати газопровід «Північний потік — 2». Він прокладений на 94%, залишилося пройти 76 км: 60 км на шельфі Данії і 16 км у виключній економічній зоні Німеччини.

Щоб уберегти учасників будівництва від можливих санкцій, в Німеччині пішли на юридичну хитрість. Там назвали газопровід важливим екологічним проєктом і заснували відповідний фонд, який буде займатися його добудовою. Тому підрядники формально будуть виконувати замовлення фонду, тобто не мати відношення до газопроводу.

Подякувати 🎉