Facebook Pixel

СБУ занепокоїлася неефективністю наглядової ради «Укрзалізниці»

Служба безпеки України (СБУ) відзначає посилення загрози функціонуванню галузі залізничного транспорту через неефективну діяльність наглядової ради «Укрзалізниці» (УЗ) щодо організації та контролю за фінансово-господарською діяльністю підприємства.

Про це йдеться у доповідній записці голови СБУ Івана Баканова від 7 квітня прем'єр-міністру Денису Шмигалю, текст якої має у своєму розпорядженні агентство «Інтерфакс-Україна».

Глава СБУ повідомляє, що з 2015 року триває постійне знецінення активів компанії, що стало причиною системного невиконання фінпланів, призводить до суттєвого відставання темпів капітальних інвестицій в оновлення основних фондів від швидкості їхнього зносу. У 2018-2019 роках не досягнуто планових показників майже за всіма видами діяльності, через що виконання планів капітальних інвестицій у 2018 році склало 67,5%, а за дев'ять місяців 2019 року – 58,6%.

У спецслужбі вважають, що скорочення фінансування першочергових потреб УЗ було пов'язано, зокрема, зі значним збільшенням фонду заробітної плати, який з 2016 року зріс із 22,3 млрд грн до 44 млрд грн (насамперед це стосувалося керівників вищої та середньої ланки: спостережної ради, правління, керівників департаментів та регіональних філій). Члени спостережної ради УЗ у 2018-2019 роках отримали грошові виплати та премії на суму близько 50 млн грн за нібито «поліпшення фінансово-економічних показників товариства».

У лютому 2020 року УЗ оголосила про публічну закупівлю з очікуваною вартістю понад 85 млн грн. Предметом закупівлі є консультаційні послуги з підвищення операційної ефективності. В СБУ вважають, що таке підвищення є безпосередньо функцією і завданням голови, членів наглядової ради та членів правління компанії, а також її профільних департаментів.

У зв'язку з цим глава СБУ вважає за необхідне, щоб Мінінфраструктури розглянуло питання вдосконалення нормативно-правових актів, які дозволять посилити контроль держави за прийняттям управлінських рішень наглядовою радою УЗ, у кадровій політиці зокрема.

Додатково. Квитки на потяги УЗ вже з 1 червня можна придбати за 90 днів до дати відправлення, а не за 45-60 днів, як було раніше.

УЗ відкрила продаж квитків ще на чотири поїзди далекого прямування: Запоріжжя – Ужгород, Харків – Івано-Франківськ, Харків – Ужгород та Київ – Херсон. Ці поїзди почнуть курсувати з 19 червня через день.

Локалізація виробництва електровозів для УЗ повинна бути не нижчою за 50%. Про це заявив міністр інфраструктури Владислав Криклій.

Подякувати 🎉