Facebook Pixel

Саудівська Аравія замислилася над розірванням нафтового союзу з Росією — WSJ

Саудівська Аравія замислилася над виходом з чотирирічного союзу з Росією з видобутку нафти. Причина — зменшення попиту на сировину в світі через епідемію коронавіруса.

Як повідомили обізнані джерела газеті The Wall Street Journal, Саудівська Аравія, Кувейт та Об'єднані Арабські Емірати планують скоротити видобуток нафти до 300 тис. барелів на добу. Це питання вони обговорять до кінця цього тижня, причому без узгодження з Росією та іншими країнами, які не входять до Організації країн-імпортерів нафти, але беруть участь в угоді про обмеження видобутку нафти.

Видання зазначає, що, незважаючи на стурбованість епідемією з боку Саудівської Аравії, Росія підстав для скорочення видобутку не бачить. У країні вважають, що епідемія не надто вплине на попит на нафту, оскільки бізнес у Китаї поступово відновлюється.

Telegram Logo

Контекст. Коронавірус вперше з'явився в Ухані (Китай) наприкінці грудня 2019 року. Як свідчать офіційні дані, загальна кількість смертельних випадків зросла до 2,2 тис. Кількість інфікованих – понад 75 тис. осіб.

На початку лютого 2020-го на засіданні технічного комітету Організації країн-експортерів нафти Саудівська Аравія повідомила про свій намір скоротити видобуток нафти на 600 тис. барелів на добу, що довело б квоту до 2,3 млн барелів на добу. Однак Росія з цією пропозицією не погодилася.

У середині цього місяця Міжнародне енергетичне агентство заявило про те, що з січня по квітень 2020-го попит на нафту може впасти на 435 тис. барелів на добу.

Коментарі

Всі новини