Facebook Pixel

Олігархи, чиновники, пропагандисти: РНБО запровадила санкції проти 3600 росіян

РНБО 30 вересня ухвалила рішення про запровадження нових пакетів санкцій проти фізичних та юридичних осіб, які причетні до розв’язування агресивної війни проти України чи які підтримують путінський режим.

Про це повідомила пресслужба Мінекономіки. Масштабні санкції проти росіян анонсував напередодні також президент Зеленський у виступі після засідання РНБО.

У Верховній Раді ще в липні був зареєстрований проєкт Постанови №7573, якою пропонувалося РНБО застосувати пакет персональних санкцій щодо росіян, які системно та активно підтримують війну проти України, створюють реальні або потенційні загрози національним інтересам, безпеці, суверенітету і територіальній цілісності України.

Проєкт був розглянутий міжвідомчою робочою групою з питань реалізації державної санкційної політики (МРГ) ще кілька місяців тому, але рішення РНБО про обмеження оголосили лише 30 вересня.

3600 росіян. Хто потрапив у санкційний список

До переліку, ухваленого Радою нацбезпеки, увійшли понад 3600 фізичних та юросіб. Зокрема, у списку фігурують:

  • діти та родичі Путіна та його близького оточення;
  • представники регіональних еліт та влади рф;
  • олігархи та їхнє близьке оточення;
  • артисти та пропагандисти, в тому числі громадяни України;
  • колаборанти, які перейшли на сторону ворога;
  • високопосадовці державних корпорацій;
  • представники вищого керівного складу збройних сил рф;
  • представники т.зв. "урядів "ЛНР/ДНР", окупаційної "влади" АР Крим та ватажків незаконних збройних формувань, що діють на окупованій території України.

У додатку до постанови на 500 сторінок росіяни поділені на п'ять основних груп.

У першій групі — так звані організатори війни в Україні (близько 100): членів Радбезу росії та посадові осіби Міноборони. Серед них, зокрема, Дмитро Медведєв, Валентина Матвієнко та інші чиновники, відповідальні за ведення війни проти України.

Друга група містить осіб, які забезпечують політичну підтримку російських воєнних дій в Україні (понад 1500 осіб).

Третя група обіймає тих, хто сприяє економічному та фінансовому забезпеченню російських воєнних дій в Україні (понад 800 осіб) — державні банкіри, керівники державних фондів та державних компаній, серед яких «Газпром», «Роснефть», «Аерофлот», «РЖД». Сюди віднесли також росіян, задіяних у бізнес-схемах режиму і члени сімей чиновників, які проживають за кордоном. Наприклад, 67-річна пенсіонерка Зінаїда Аревшатян, яка отримує ресурси з рахунків фірм, підконтрольних російській пропагандистці Маргариті Симонян; дочки путіна Марія Воронцова та Катерина Тихонова; мати і бабуся Аліни Кабаєвої.

У четверту групу потрапили російські пропагандисти та ідеологи війни, публічні особи, які підтримали війну проти України (понад 600): Скабєєва, Соловйов та Симоньян, Захарова, співаки Басков та Газманов, діячі культури, які підписали відкритий лист щодо «підтримки рішення розпочати військову операцію з денацифікації України та захисту республік Донбасу».

Закривають санкційний список російські чиновники, які залучені до придушення антивоєнних рухів всередині росії. Це слідчі, прокурори, судді та спецпризначенці (майже 600 осіб).

Також ухвалено санкції проти іноземних громадян – т.зв. «міжнародних спостерігачів», що брали участь у «референдумах» на тимчасово окупованих територіях України.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉