Facebook Pixel

У Сальвадорі відбуваються масові протести проти впровадження криптовалюти як законного платіжного засобу

Сальвадорці протестують проти впровадження біткоїна як засобу оплати. Фото: GETTY IMAGES

Сальвадорці протестують проти впровадження біткоїна як засобу оплати. Фото: GETTY IMAGES

Тисячі протестувальників вийшли на вулиці столиці Сальвадору, міста Сан-Сальвадор, обурені введенням біткоїна як законного засобу оплати. Президент Наїб Букеле каже, що криптовалюта допоможе сальвадорцям, які працюють за кордоном, повернути гроші додому. Але демонстранти побоюються, що це призведе до нестабільності та інфляції у країні. Про це повідомляє BBC.

Протестувальники вийшли із плакатами «Диктатор Букеле», «Ні біткоїну» та «Поважайте Конституцію» й підпалили банкомат для біткоїнів. Вони звинувачують президента у використанні авторитарних засобів, щоб посилити владу.

«Важливо сказати сьогодні вранці: Вже досить! Те, що робить уряд, – це зарозуміло, це авторитаризм», – сказала протестувальниця Дора Рівера агентству Reuters.

Telegram Logo

Контекст. Рішення про визнання біткоїна валютою в червні ухвалив парламент Сальвадору. На початку вересня Сальвадор офіційно першим у світі легалізував біткоїн.

Слідом за Сальвадором легалізувати криптовалюту вирішила й Куба. Зацікавленість біткоїном висловив і президент Аргентини Альберто Фернандес. Глава держави підтримав легалізацію криптовалют, а також схвалив створення цифрової валюти Центробанку країни (CBDC). Однак глава місцевого ЦБ виступив проти таких ініціатив.

Коментарі

Всі новини