Facebook Pixel

Як розлучитися дистанційно: поради юриста

Кількість запитів про розірвання шлюбу в Україні перебуває на піку, пише в блозі на The Page партнерка юридичної компанії Asters Таліна Кравцова. Особливо актуально це для тих пар, які хочуть офіційно розірвати стосунки, однак одного чи обох із подружжя зараз немає в країні.

Кравцова навела варіанти «дистанційного» розлучення та розповіла про нюанси, які потрібно знати для цього.

Судовий порядок розірвання шлюбу

Такий спосіб не вимагає присутності подружжя, зазначає юристка. Здійснити всі необхідні дії – від подання заяви до отримання рішення суду – може уповноважений представник чоловіка/дружини або їх обох.

Quote«Якщо спору щодо розірвання шлюбу між подружжям немає, тобто вони обидва мають бажання розлучитися, то представляти інтереси такого подружжя перед судом має право один представник», – пише партнерка Asters.

Кравцова нагадує, що судового порядку не уникнути, якщо в подружжя є неповнолітні діти або тоді, коли розлучення ініціює один із них і обопільної згоди немає.

Представник для розлучення: як оформити повноваження

Повноваження можуть підтверджуватися адвокатським ордером або довіреністю на представництво інтересів, пояснює Кравцова.

Оформити довіреність за кордоном можна в посольстві або консульстві України, або в іноземного нотаріуса. В іншому випадку варто подбати про легалізацію такої довіреності.

Але в суді цей документ можна використовувати лише після відправлення його оригіналу в Україну та за потреби перекладу довіреності українською, Однак якщо заява засвідчена консулом, легалізувати та перекладати її непотрібно.

Quote«Як показує практика, записатися на прийом до консула, особливо в таких країнах, як-от Польща, Чехія або Німеччина, де зараз перебуває велика кількість наших громадян, доволі складно. Тому інколи звернутися до іноземного нотаріуса й оформити необхідні документи в нього буває набагато швидше», – порадила блогерка.

Розірвання шлюбу через ДРАЦС

Розірвати шлюб через органи державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦС) можуть тільки ті пари, у яких немає спільних неповнолітніх дітей і які обидва згодні на розлучення, нагадує партнерка Asters.

Зареєструвати заяву під час дії воєнного стану можна в будь-якому ДРАЦС на території України. Для цього туди має особисто з'явитися та власноруч підписати заяву принаймні один із подружжя.

Заявник також має подати заяву відсутнього (або відсутньої). Правильно оформити її за межами України можна в тому самому порядку, що й довіреність.

Quote«Украй важливо, щоб заяву про розірвання шлюбу було оформлено на спеціальній затвердженій формі, інакше її не приймуть до розгляду», – наголошує юристка.

Кравцова рекомендує перед оформленням заяв погодити їхній зміст і форму з відділом ДРАЦС, до якого подружжя має намір звертатися.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉