Що ми можемо зробити для дітей, які втратили батьків на війні?
Двоє маленьких хлопчиків дивляться мультики на планшеті. Щиро всміхаються, коли персонажі жартують. Вони повністю у вигаданому мультяшному світі, і там — весело, яскраво та не страшно. Але варто мультику вимкнутися — їхні погляди змінюються: дитячі жаринки згасають, стають максимально сконцентрованими, трохи підозрілими та не за віком дорослими. Бо тепер дорослі — це вони. Хоча їм тільки по вісім років.

Кількість дітей, що опинилася повними сиротами через напад росії, вимірюється від тисяч до десятків тисяч.
«Від початку повномасштабної війни росії проти України ми врятували із гарячих точок та зон бойових дій понад 77 тис. дітей та сімей. Серед тих, ким опікується наша організація, є багато дітей, чиї батьки загинули через воєнні дії армії рф», — розповідає Микола Кулеба, засновник організації Save Ukraine.
«Проєкт націлений дати підтримку, бути поруч з дитиною, яка втратила найдорожче на цій війні — своїх батьків. Українським дітям ворог хоче вимкнути світло, вимкнути життя. Ми, дорослі, маємо запалити це життя заново. Робити все, аби відновити відчуття стабільності й безпеки. Повернутися до навчання. Пригадати свої хобі», — зазначає Микола Кулеба.
Одна з таких мрій, окрім мрії про перемогу та, звісно, безпеку — мати можливість для подальшого навчання та розвитку.
«Говорити з дітьми, що втратили батьків на війні, про їх мрії та бажання, про майбутнє, підкреслювати, що в них дуже багато чого попереду — терапевтично для них», — пояснює Марта Білик, психологиня з Благодійного Фонду «Діти героїв», радячи концентруватися саме на перспективі.
Забезпечити цю перспективу сьогодні може тільки хороша освіта. Яка для дітей переселенців, і особливо дітей сиріт найчастіше впирається в банальні, здавалося б, технічні обмеження — в умовах дистанційного навчання та відключень світла вони часто густо не мають на чому навчатися.
Тому ПриватБанк та благодійна організація Save Ukraine оголосили про великий збір коштів на подарункові набори для дітей-сиріт, в які обов’язково увійдуть планшети.
«Цьогорічні подарунки для маленьких українців мають бути про «безпеку» та «розвиток», особливо зважаючи на відключення світла. У наших рюкзаках діти знайдуть планшет із програмами для навчання та розвитку, повербанк, плед, іграшку… й інші речі, що дійсно покажуть дітям — дорослі турбуються про них та хочуть принести частку світла й надії у їхні життя та допоможуть відновити життя у цей суворий час», – розповідає Микола Кулеба.
Долучитися до збору може кожен клієнт ПриватБанку. Мета благодійного проекту – зібрати 35 млн грн.
«В українців сьогодні є можливість подарувати свято дітям, які втратили найдорожче внаслідок війни росії проти України – своїх батьків. В наших силах хоч трохи полегшити біль від цих втрат, підтримати маленьких українців і показати, що ми, дорослі, поруч. Ми надаємо можливості, аби усі, хто хоче допомогти, долучились до цієї акції», — зазначає Герхард Бьош, Голова Правління ПриватБанку.
Зробити донат може кожен: через кнопку «Добро» в «Приват24», а також в терміналах самообслуговування, банкоматах, на сайті blago.privatbank.ua та через каси відділень.
Нагадаємо, що це вже не перша велика благодійна програма ПриватБанку. Так, від початку війни через ресурси ПриватБанку на допомогу ЗСУ клієнти пожертвували майже 2,7 млрд грн, на фонд «Повернись живим» — понад 290 млн грн, на програму «Допомога шпиталям і медзакладам України» — майже 45 млн грн.