Facebook Pixel

Армія росії проведе ядерні навчання поблизу України

Генштаб армії рф запустив підготовку ядерних навчань неподалік кордону з Україною. У них будуть задіяні, крім ракетних підрозділів, ще й військово-повітряні та військово-морські сили.

Про це пише The Bild.

За даними видання, навчання покликані «підвищити готовність нестратегічних ядерних сил Росії до ведення бойових дій» і є відповіддю на «провокаційні заяви та погрози з боку західних чиновників».

Навчання, як повідомляється, пройдуть найближчим часом, проте точна їхня дата не називається. Задіяні в навчаннях підрозділи займатимуться «практичним відпрацюванням питань, пов'язаних із підготовкою та застосуванням нестратегічної ядерної зброї».

Нагадаємо, що 25 березня 2023 року путін заявив про розміщення тактичної ядерної зброї у білорусі. Зокрема, за словами президента рф, 1 липня 2023 року у країні завершиться будівництво сховища ядерної зброї. Секретар РНБО Олексій Данілов тоді назвав розміщення ядерної зброї кроком до внутрішньої дестабілізації білорусі:

25 травня Самопроголошений білоруський президент Олександр Лукашенко заявив, що російська ядерна зброя вже почала переміщуватись до Білорусі в межах двосторонніх домовленостей.

14 червня білоруський диктатор Олександр Лукашенко підтвердив, що його країна почала отримувати російську тактичну ядерну зброю, яка, за його словами, є втричі потужнішою за атомні бомби, скинуті США на Хіросіму та Нагасакі у 1945 році. Точна кількість ядерної зброї, що знаходиться у білорусі, невідома.

1 травня 2024 року уряд Польщі надіслав США офіційний запит щодо розміщення у себе ядерної зброї НАТО.

Подякувати 🎉