Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Незадоволені війною й вимагають пошуку зниклих: Путін отримує рекордну кількість скарг щомісяця

Росіяни масово надсилають скарги Путіну – чим незадоволені. Фото: сайт Кремля

Росіяни масово надсилають скарги Путіну – чим незадоволені. Фото: сайт Кремля

З моменту повномасштабного вторгнення рф в Україну росіяни рекордними темпами стали скаржитися в адміністрацію російського президента Володимира Путіна. За оцінками, кількість звернень невдоволених сягає кількох мільйонів щомісяця, до того ж кожне четверте з них стосується так званої «спецоперації».

Як пише російське видання «Важливі історії», адміністрація Путіна за період із 24 лютого до квітня отримала найбільше скарг за понад шестирічний період. Ба більше, такі звернення залишилися єдиним виходом для матерів, дружин і родин російських військових дізнатися хоч щось про долю солдатів, яких відправили воювати в Україну.

Фото: «Важливі історії»

Фото: «Важливі історії»

Безперечним лідером за кількістю звернень від початку розв'язаної росією війни стало Міноборони рф. На подив аналітиків, цього разу воно обійшло навіть Федеральну службу судових приставів, Генпрокуратуру та МВС. Найбільшу кількість скарг на російське Міноборони було зафіксовано у квітні 2022 року – загалом 624 тис. Для порівняння: у попередні три місяці разом узяті показник був утричі менший.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

На думку російського політолога Івана Преображенського, цей місяць тав переломним для росіян, які дотепер на всі сто вірили Кремлю. З'ясувалося, що так званий «перший етап» війни виявився програним, а озвучені цілі — не досягнутими. На додачу до цього під час перегрупувань російські солдати отримали змогу вийти на зв'язок із рідними та розповісти, що з ними відбулося в Україні. Водночас крізь стіни російської пропаганди почали просочуватися дані про втрати російської армії.

Видання зазначає, що на Міноборони скаржилися завжди, але обсяги та причини були інші. Так, якщо взяти квітень 2022 року, то росіяни найбільше висловлювали невдоволення роботою військкоматів, службою, що займається призовом і контрактом.

Підписуйтесь на нас в Google News!
Фото: «Важливі історії»

Фото: «Важливі історії»

Аналітики переконані, що одними з найактуальніших питань залишаються пошуки «зниклих безвісти», полонених і тіл загиблих.

Видання наголошує, що хоча скарга в адміністрацію Путіна й залишається єдиною можливістю висловитися для росіян, це ще не означає, що на неї відреагують у належний спосіб, а не відпискою. Розглянути – не означає розв'язати питання, заявили «Важливі історії» та опублікували аналіз загальної кількості звернень до Путіна щодо Міноборони.

Фото: «Важливі історії»

Фото: «Важливі історії»

Контекст. На росії громадянам за будь-яку згадку (або навіть порожній плакат чи демонстрацію книги «Війна і мир») про російську армію або війну загрожує строк 15 років за ґратами. З огляду на це в росіян залишився єдиний легальний спосіб покритикувати владу або дізнатися про долю родичів, які пішли воювати з Україною в складі російською армії, — написання скарги в адміністрацію Путіна. Місцевим законодавством передбачено, що за такі звернення людина не тільки не понесе покарання — її претензії не розголошуватимуться, як і особисті дані.

Коментарі

Всі новини