Facebook Pixel

РНБО доручила повернути в держвласність «Черкасигаз»

РНБО вирішила відновити контроль держави над «Черкасигазом». Фото: vikka.ua

РНБО вирішила відновити контроль держави над «Черкасигазом». Фото: vikka.ua

Рада національної безпеки і оборони (РНБО) на засіданні 20 серпня дала протокольне доручення щодо повернення підприємства «Черкасигаз» в державну власність. Про це повідомив секретар ради Олексій Данилов.

«Дано доручення здійснити заходи щодо повернення держпакету акцій «Черкасигазу», визначенню винних в цьому осіб і відшкодування завданих державі збитків, а також встановити контроль над «Черкасигазом», — пояснив секретар РНБО.

Рішення РНБО ухвалено на підставі інформації міністра енергетики Германа Галущенка і глави «Нафтогазу» Юрія Вітренка про втрату державного контрольного пакета акцій підприємства.

Telegram Logo

Контекст. У грудні 2012 року «Черкасигаз» повідомило в системі розкриття інформації НКЦБФР, що пакет акцій підприємства, який належить «Нафтогазу України», скоротився з 51% до 9,97%.

У пресслужбі Фонду держмайна повідомили, що рішення про приватизацію держпакету акцій «Черкасигазу» уряд не приймав, і акції цієї компанії ФДМ не отримував.

«Нафтогаз України» тоді відмовився коментувати зниження своєї частки в «Черкасигазі».

У число власників облгазу ввійшла компанія «Ласфано Україна», яка є співзасновником фінансової компанії «Сонячне місто», радник якої Сергій Матвійчук очолював наглядову раду банку «Надра». Найбільшим бенефіціаром цього неплатоспроможного на сьогодні банку був Дмитро Фірташ.

«Черкасигаз» обслуговує газорозподільні мережі, розташовані на території Черкаської області.

Видання «Бізнес Цензор» пов'язувало «Черкасигаз» з бізнесменами Ігорем Вороніним і Юрієм Величком. Вони були топменеджерами в газових структурах Дмитра Фірташа.

Коментарі

Всі новини