АМКУ звинуватив облгази Фірташа, Бойка і Вороніна в завищенні ціни на 40%

Фото: УНІАН

Фото: УНІАН

Північне територіальне відділення Антимонопольного комітету (АМКУ) відкрило провадження проти шести газопостачальних компаній через те, що вони встановили на 40% завищену ціну на газ для населення.

Як повідомили на сайті АМКУ, йдеться про такі компанії:

  • «Київоблгаз збут»;
  • «Житомиргаз збут»;
  • «Чернігівгаз збут» (всі три входять до «Регіональної газової компанії» Дмитра Фірташа);
  • «Черкасигаз збут»;
  • «Уманьгаз збут» (за даними джерела The Page, їх контролює ексголова правління «Укргаз-Енерго» Ігор Воронін);
  • «КиївГазЕнерджі» (контролює нардеп і голова «Опозиційного блоку» Юрій Бойко).

Дії цих компаній, на думку комітету, могли призвести до ущемлення інтересів споживачів, оскільки їхні цінові пропозиції з листопада 2020-го до січня 2021-го перевищували ціни конкурентів на 40%.

Telegram Logo

Quote«Тобто з урахуванням цін, які формувалися на ринку, компанії здійснювали поставки природного газу для населення за економічно необґрунтованими (завищеними) цінами», — резюмували у відомстві, додавши, що подібні факти були виявлені і в інших регіонах.

В АМКУ додали, що незважаючи на те, що з 1 серпня 2020 року в Україні відкрився ринок газу для населення і воно могло змінити постачальника, побутові споживачі найчастіше продовжили користуватися послугами регіональних газзбутів.

Контекст. Раніше АМКУ встановив, що облгази, які входять до групи РГК Фірташа, встановлювали необґрунтовані вимоги під час публічних закупівель побутових лічильників газу з листопада 2016 по липень 2018 року.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини