Вартість світового ринку криптовалюти перевищила $3 трлн після перемоги республіканця Дональда Трампа на виборах у США. Ринкові аналітики вважають, що нове регулювання криптовалюти у Штатах може спричинити бум для всіх видів цих активів. Про це пише Reuters.
Як світовий крипторинок реагує на перемогу Трампа на виборах США
Загальна ринкова вартість криптовалют досягла майже $3,2 трлн у Азії, свідчить аналітика агрегатора даних CoinGecko. Ці показники вищі за бурхливі дні 2021 року, коли пандемія Covid-19 стала приводом для спекулятивних інвестицій. Стрибок цін також знаменує відродження ринку після того, як кілька місяців тому ціни та оборот криптовалюти впали.
Біткоїн домінує на крипторинку, а його ринкова вартість збіглася зі зростанням токена до рекордних $93,5 тис.
«Загалом цей ринок розвивається так, що спочатку вибухнуть біткоїни, а потім підуть інші альткоїни (усі криптовалюти, окрім Bitcoin та Ethereum).Тож відбувається поступова ротація капіталу... і тоді ми можемо очікувати збільшення загальної ринкової капіталізації», – сказав Метью Дібб, головний інвестиційний директор Astronaut Capital з управління криптоактивами.
Хвилю ейфорії ринку криптовалют підштовхнула перемога Дональда Трампа та кількох нових законодавців у Конгресі, які обіцяли підтримувати цей ринок. Це допомагає усунути певну невизначеність щодо нормативних актів США. Опонентка Трампа Камала Гарріс, своєю чергою, не давала конкретних обіцянок щодо криптосфери.
Багато американців стурбовані станом дефіциту державного бюджету США, який у 2024 фінансовому році зріс на 8% – до $1,8 трлн. Біткоїн, як і золото, багато інвесторів розглядають як захист від потенціалу фіскальної та монетарної політики, які разом знижують вартість долара та підвищують інфляцію.
Як зростали криптовалюти після перемоги Трампа
Bitcoin зріс на 30% після виборів у США 5 листопада – до $90 тис, після чого піднявся ще – до близько $91,5 тис.
Менша криптовалюта Ethereum зросла приблизно на 33% після результатів голосування, до $3220.
Dogecoin, альтернативний і нестабільний токен, який рекламує мільярдер, союзник Трампа Ілон Маск, набрав 140%.
Криптобіржові кошти також були розкрадені, що може свідчити про те, що їх могли купити фінансові установи, які, зазвичай, ухиляються від прямого зберігання криптовалют.
«Зрозуміло, що люди хотіли отримати більше доступу до криптовалюти за часів президентства Трампа, і вони хотіли отримати більше ризикованих активів загалом», – сказав Девід Гласс, стратег цифрових активів Citi.
Трамп згадував про «стратегічний резерв біткоїнів» США, який він хоче запровадити, подібний до резерву золота, який буде зберігати американський уряд. Деталі досі невідомі.
«Ентузіасти біткоїнів відомі своїми сміливими прогнозами, але досягнення $100 тис. до кінця 2024-го здається можливим», – сказав Карл Сзантир, засновник і керуючий партнер Blockstone Capital.
Водночас попри те, що торгівля криптовалютою різко зросла і було виконано більше третини торішнього загального обсягу за перші десять днів листопада, інвестори все ще скептично ставляться до більш незрозумілих валют, зазначили у сінгапурському DBS Bank.
«Ми не бачили, щоб наші клієнти переводили свої активи на більш екзотичні платформи або децентралізовані біржі. Проте існує підвищений інтерес і бажання розглядати DeFi та інші можливості, пов’язані з блокчейном», – сказав Девід Хуей, комерційний директор DBS Digital Exchange.
За словами Хуейя, підвищена ринкова капіталізація, яка збережеться протягом більш тривалого періоду, ймовірно також зацікавить новими та наявними темпами, включаючи токенізацію реальних активів і платіжних послуг на основі блокчейну.