Facebook Pixel

Квартальний попит на золото оновив рекорди: хто розігріває світовий ринок

Страх інвесторів упустити зростання цін на золото спровокував рекордний попит на цей дорогоцінний метал, попри те, що високі ціни змушують центральні банки скорочувати свої закупівлі.

За даними Всесвітньої золотої ради WGC, обсяг світового попиту вперше перевищив 100 млрд доларів у третьому кварталі цього року, що зумовлено переважно покупками інвесторів.

У фізичному вираженні попит зріс на 5% до рекордного значення 1313 тонн.

Ажіотаж допоміг підняти ціну золота на 34% цього року і підштовхнув її до серії рекордних максимумів на тлі побоювань щодо конфлікту на Близькому Сході та в Україні, а також у міру того, як центральні банки диверсифікують свою діяльність, відходячи від долара США, а західні економіки починають знижувати відсоткові ставки. 30 жовтня золото досягло нового максимуму – 2782 долари за тройську унцію.

Динаміка світового попиту на золото

Динаміка світового попиту на золото

«Професійні та інституційні інвестори, схоже, страждають на синдром FOM (страх упустити вигоду), оскільки динаміка цін на золото неодноразово опинялася в заголовках новин», – йдеться у квартальному звіті WGC.

Цей «синдром FOM» призвів до того, що падіння цін на золото були більш короткими та незначними, ніж зазвичай, оскільки інвестори накидалися на нижчі ціни, і вони починали зростати.

Згідно зі звітом WGC, загальний попит на інвестиції, такі як зливки, монети або забезпечення біржових фондів, більш ніж подвоївся і досяг 364 млн тонн у третьому кварталі. Приплив до забезпечених золотом ETF (фондів) досяг 94 тонн, що стало розворотом після дев'яти послідовних кварталів відтоку.

В останні місяці сімейні офіси та заможні люди купують більше золота через побоювання щодо рівня державного боргу, особливо у США.

Проте центральні банки сповільнили свої покупки золота наприкінці літа, вони впали на 49% у річному вирахуванні до 186 тонн, найнижчого квартального рівня за два роки. Різке зростання цін на золото з березня загальмувало покупки центральними банками, заявив WGC. Серед найбільших покупців золота були центробанки Польщі, Угорщини та Індії.

Оскільки західні уряди знижують відсоткові ставки, очікується, що це продовжуватиме підтримувати ціни на золото.

Попит на ювелірні вироби знизився через високі ціни на золото, а світове споживання впало на 7% у кварталі порівняно з попереднім роком. Ювелірні вироби становлять близько 40% світового попиту золото.

Подякувати 🎉