Facebook Pixel

росія навчилась обходити санкції Заходу на імпорт електроніки — Держдеп США

З початку 2023 року росія майже повернула довоєнні обсяги реімпорту ключових категорій електроніки, включаючи мікросхеми, процесори та інтегральні схеми. Про це в інтерв’ю Politico заявив Джим О’Брайен, координатор з питань санкцій Держдепартаменту США, в середу, 7 червня 2023 року, на заході ECFR у Стокгольмі.

Quote«На початку цього року росія змогла імпортувати з заходу певні ключові категорії електроніки приблизно на довоєнному рівні», — сказав О’Брайен.

Європейські компанії продають електроніку в інші країни, які, у свою чергу, експортують її до росії.

Обхід санкцій залишається «суттєвою проблемою», сказав О’Браєн. За його словами, США виявили такі операції, зокрема, у п’яти країн: Туреччини, Казахстану, Грузії, ОАЕ та Вірменії.

Згідно з митними даними, торгівля між рф та країнами Кавказу та Центральної Азії, близькими до москви, включаючи Грузію, Казахстан і Вірменію, різко зросла з початку повномасштабного вторгнення кремля в Україну.

Євросоюз зараз готує 11-й пакет санкцій проти рф. До нього можуть увійти безпрецедентні заходи проти країн, які продовжують вести справи з москвою, щоб сприяти рф в уникненні санкцій.

Проте Греція та Угорщина заперечують, що деякі їхні компанії є «спонсорами війни» з переліку України. А Німеччина та Франція побоюються, що заборона на обхід може зашкодити дипломатичним відносинам із третіми країнами.

Єврокомісія вже зменшила жорсткість документу. Нову версію 11-го пакету санкцій обговорили на зустрічі послів ЄС у середу. Проте країни не змогли досягти згоди, повідомили кілька дипломатів ЄС.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉