Facebook Pixel

Радник Стефанішиної розповів, як буде проходити Перша конференція з перемовин про вступ до ЄС

Усі вимоги до України містяться у 33 перемовних главах, об’єднаних у 6 кластерів. Крім України, у конференції щодо вступу України в ЄС братимуть участь Молдова та декілька балканських країн.

Про це розповів Олексій Рябчин, радник віцепрем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, на Першому інвестиційному форумі 2024 року

Quote«На перемовинах ми будемо домовлятись, які закони ми будемо імплементувати у 2025, 2026, 2027, 2028, 2030 роках», — розповів Олексій Рябчин.

Найжорсткіші перемовини будуть стосовно держзакупівель в Україні. Зокрема, стосовно квот, локальні компоненти.

Наразі, за словами Рябчина, йде створення перемовної групи. Вона буде складатися з 33 заступників міністрів, по одному з кожного міністерства.

Також 6 червня на спеціальному засіданні Комітету з питань інтеграції України до ЄС віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина заявила, що Україна виконала усі завдання до перемовин про вступ до ЄС:

Quote«На даний етап у нас є підстави стверджувати, що Україна завершила виконання абсолютно всіх завдань, необхідних для ухвалення рішення про затвердження переговорної рамки… В принципі — це безпрецедентна історія, коли країна виконує абсолютно всі зобов’язання… Водночас ми розуміємо, що попереду ще сам переговорний процес», — сказала віцепрем’єрка. Вона додала, що до кінця червня планується затвердження переговорної рамки Європейською комісією та проведення першої міжурядової конференції. Ці два заходи відбудуться разом, вони не будуть розтягнуті в часі. Такою є позиція бельгійського головування в Раді ЄС.

Нагадаємо, що 6−9 червня у країнах Європейського Союзу відбуватимуться вибори до Європарламенту. На них близько 400 млн виборців з 27 держав-членів ЄС оберуть 720 членів Європейського парламенту. Ці вибори десяті з 1979 року і перші після Brexit — виходу Великої Британії зі складу ЄС.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉