Facebook Pixel

Рада подвоїла штрафи за ухиляння від сплати податків

Рада посилила відповідальність за ухиляння від сплати податків. Фото: pixabay.com

Рада посилила відповідальність за ухиляння від сплати податків. Фото: pixabay.com

Верховна Рада ухвалила законопроєкт (№3959-1), що посилює відповідальність за ухиляння від сплати податків і зборів. Рішення підтримали 239 нардепів.

Після підписання законопроєкту президентом розміри штрафів становитимуть від 85 до 170 тисяч гривень (раніше було від 51 до 85 тисяч гривень). Якщо ухилення від сплати податків відбувалося за попередньою змовою або у великих розмірах, штрафи становитимуть від 10 до 15 тисяч неоподатковуваних мінімумів – від 170 до 255 тисяч гривень, що вдвічі більше за чинні санкції.

Водночас закон передбачає, що особа, яка ухилялася від сплати податків, як і раніше, може уникнути кримінальної відповідальності, якщо до її настання виплатить заборгованість і відшкодує пеню.

Telegram Logo

Контекст. Ухвалені в законопроєкті №3959-1 зміни спрямовані на імплементацію в українське законодавство новоствореного Бюро економічної безпеки. Окрім підсилення відповідальності за ухиляння від сплати податків, закон також визначає підслідність БЕБ та його повноваження.

Загалом головне завдання БЕБ полягатиме в запобіганні та протидії кримінальним правопорушенням у галузі економіки й фінансів держави. Бюро, зокрема, аналізуватиме бенефіціарів фінансових операцій і визначатиме, чи є порушення закону в обороті коштів певних бізнесових або державних структур.

Коментарі

Всі новини

Ігри дітей – відповідальність батьків

style
партнерський матеріал