На позачерговому засіданні Верховної Ради, яке відбудеться 13 квітня, депутати розглянуть 13 постанов про скасування ухваленого 31 березня закону про ринок землі. Водночас закон про банки, або так званий антиКоломойський, до порядку денного не включили.
За словами голови комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева, підготувати банківський законопроєкт для розгляду в другому читанні до позачергового засідання Ради комітет не встигне. Про це він повідомив перед початком погоджувальної ради керівників фракцій, передає агентство «Інтерфакс-Україна».
Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков на брифінгу після наради з керівниками парламентських фракцій і груп заявив, що позачергове засідання триватиме недовго, оскільки велику частину питань вже обговорили і досягли згоди щодо їх розгляду, передає «Укрінформ».
На позачерговому засіданні Рада розглядатиметься:
- проєкт закону про зміни до держбюджету-2020;
- законопроєкт про запобігання поширенню COVID-19;
- закон про впровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на обов'язкове державне соціальне страхування;
- внесення змін до закону про Антимонопольний комітет;
- внесення змін до Кримінального процесуального кодексу щодо судового контролю в умовах карантину (друге читання);
- законопроєкт, який посилює відповідальність за забруднення повітря, а також знищення або пошкодження рослин;
- законопроєкт «Про національну інфраструктуру геопросторових даних» (друге читання).
Варто зазначити, що проведення позачергового засідання Ради ініціював президент Володимир Зеленський. У своєму відеозверненні до українців він висловив упевненість, що депутати підтримають запропоновані Кабміном зміни до державного бюджету.
Контекст. На попередньому позачерговому засіданні Ради депутати прийняли зако про ринок землі і проголосували в першому читанні за антиКоломойський закон. Після цього до Окружного адмінсуду Києва надійшла заява з вимогою заблокувати підписання та публікацію закону про ринок землі, а антиКоломойський отримав від нардепів 16,3 тис. поправок.
Варто зазначити, що прийняття цих законів відкриває шлях черговій програмі МВФ щодо кредитування України в умовах глобальної рецесії і наближення економічної кризи.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також