Facebook Pixel

Продаж «Яндекса» погоджено. Хто покупці

Продаж «Яндекса» погоджено. Хто покупці

Продаж «Яндекса» погоджено. Хто покупці

Агентство Bloomberg підтвердило інформацію про плани продати контрольний пакет російського «Яндекса» бізнесменам Володимиру Потаніну та Вагіту Алекперову.

За даними агенції, головна структура компанії — нідерландська Yandex N.V. — отримала від бізнесменів відповідну пропозицію. Рада директорів компанії, повідомили джерела Bloomberg, найімовірніше, обговорюватиме пропозицію «консорціуму мільярдерів» на засіданні, яке пройде в Досі наприкінці травня.

Російський «Яндекс», за даними Bloomberg, оцінюють у $7 — 7,5 млрд. Під час розрахунку суми угоди враховано 50-відсотковий дисконт, який влада рф вимагає під час продажу російських активів компаніями з «недружніх» країн.

Пул мільярдерів розділить між собою 51% акцій компанії

Президент рф путін погодив список майбутніх власників компанії «Яндекс», що перебуває під українськими санкціями. Контрольний пакет (51%) розділить «консорціум російських мільярдерів», а 49% залишаться в нідерландської Yandex N.V.

За даними джерел, наближених до «Яндекса», 17 травня 2023 року радник із корпоративного розвитку компанії Олексій Кудрін особисто зустрівся з путіним, щоб обговорити продаж частини компанії. У результаті в списку залишилося чотири покупці: власник холдингу «Інтеррос» Володимир Потанін, власник «Сєвєрсталі» Олексій Мордашов, засновник «Лукойлу» Вагіт Алекперов і банк ВТБ.

Яка частина пакета акцій дістанеться кожному покупцеві, усе ще невідомо. Імовірно, пакет буде приблизно порівну поділений між усіма учасниками «консорціуму», а решта залишиться в міноритаріїв, зокрема нинішніх топменеджерів «Яндекса».

Контекст. Санкції РНБО проти компанії «Яндекс» було запроваджено 15 квітня 2022 року. Після повномасштабного вторгнення росії в Україну вартість компанії впала з $31 до $7 млрд. Цей актив є політично небезпечним з огляду на величезну роль «Яндекса» з-поміж російських технологічних компаній. Попри те, що торік «Яндекс» позбувся свого агрегатора новин, який критикували за відбілювання російських злочинів проти прав людини в Україні, він усе ще контролює понад 60% місцевого пошукового ринку, наражаючись на посилену інтернет-цензурну кампанію Кремля з початку війни.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉