Facebook Pixel

Як Росія розплачується за агресію в Україні: ситуація на 1 березня

Після нападу на Україну Росія вже зіткнулася з великою кількістю економічних проблем і різними санкціями з боку багатьох країн і міжнародних організацій. The Page підготувало добірку останніх повідомлень про це.

Економіка

Обсяг знятої 28 лютого готівки у РФ склав 294,2 млрд рублів, 25 лютого росіяни перевели в готівку 1,4 трлн рублів.

З 1 березня росіянам указом їхнього президента заборонено оплачувати іноземну іпотеку, страхуватися та інвестувати за кордоном. Зокрема й за чинними договорами.

Центробанк (ЦБ) РФ у перший день підтримки рубля продав валюту майже на 85 млрд рублів. Він розпочав валютні інтервенції вперше з 2014 року.

Компанія Shell має намір вийти зі спільних підприємств із «Газпромом», а також припинити участь у проєкті газопроводу «Північний потік – 2». Наприкінці 2021 року основні засоби Shell у Росії становили приблизно $3 млрд.

Норвезька Equinor вирішила розпочати процес виходу з російських спільних підприємств. Її необоротні активи в РФ наприкінці 2021 року становили $1,2 млрд.

Компанія Ericsson зупиняє постачання клієнтам у Росії. Вона є постачальником телеком-обладнання для найбільших російських операторів.

Нью-Йоркська біржа тимчасово зупинила торги акціями російських компаній МТС, «Мечел», «Ціан» і HeadHunter, а біржа Nasdaq — компаній «Яндекс» і Ozon. Делістинг з американських бірж поки що не обговорюється. За п'ять днів акції «Яндекса» в США подешевшали на 53%, Ozon — на 33%, МТС — на 16%, «Ціану» — на 46%.

Сбербанк підвищив ставки за іпотекою одразу на 7,3 в.п. — до 18,6%. Перегляд відсотків у держбанку пояснили «адаптацією до ринкових умов». Також банк підвищив мінімальні ставки за споживчими кредитами з 6,9% до 21,9%.

Канада першою з країн Заходу відмовилася від закупівель російської нафти.

Нові санкції

США ввели санкції проти ЦБ РФ і Російського фонду прямих інвестицій (РФПІ), відомого як фонд президента Путіна та його найближчого оточення, двох його дочірніх компаній і генерального директора Кирила Дмитрієва.

Євросоюз увів санкції щодо прессекретаря президента РФ Дмитра Пєскова, а також російського підприємця Алішера Усманова, власників консорціуму «Альфа-груп» Михайла Фрідмана та Петра Авена. Загалом санкції запровадили щодо 26 росіян.

Суспільство

Міжнародна федерація хокею (IIHF) вирішила виключити всі російські та білоруські збірні та клуби з-поміж учасників змагань під своєю егідою на невизначений час. Також Росія позбавлена права приймати молодіжний чемпіонат світу 2023 року.

Американська компанія The Walt Disney Company тимчасово зупиняє показ своїх фільмів у Росії, компанія Warner Bros. відклала прем'єру фільму «Бетмен» (вона планувалася на 3 березня).

Національна хокейна ліга (НХЛ) повідомила про скасування бізнес-відносин із Росією.

Міжнародна федерація футболу (ФІФА) та Союз європейських футбольних асоціацій (УЄФА) вирішили усунути російські збірні та клуби від участі в змаганнях під своєю егідою.

Netflix не транслюватиме 20 російських федеральних каналів першого та другого мультиплексу попри вимогу законодавства РФ.

Нагадаємо, що 24 лютого о 04:50 президент РФ Володимир Путін фактично оголосив війну Україні, а російські війська розпочали вторгнення на територію нашої країни.

The Page стежить за розвитком ситуації та регулярно інформує про найважливіші події.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉