Facebook Pixel

Проїзд у громадському транспорті-2021: як оплачувати та хто зможе їздити безоплатно

Проїзд у громадському транспорті-2021. Фото: УНІАН

Проїзд у громадському транспорті-2021. Фото: УНІАН

Введення автоматизованої системи обліку оплати проїзду в громадському транспорті Києва, або е-квиток, перенесли на пів року — з 1 січня 2021-го на липень цього року. Це означає, що до того часу проїзд у громадському транспорті можна буде оплатити готівкою.

Про це йдеться в постанові Київської міської держадміністрації № 2079, якою вчергове внесли зміни до постанови КМДА від жовтня 2018 року. Останньою вперше ввели автоматизовану систему обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті Києва незалежно від форм власності до кінця жовтня 2019-го.

Проїзд у громадському транспорті-2021 для пенсіонерів, школярів, студентів та інших пільгових категорій

Водночас школярі та студенти, які мають право пільгового проїзду в громадському транспорті, могли користуватися проїзними посвідченнями старого зразка лише до кінця 2020 року, заявляли раніше в Київській міській держадміністрації.

Telegram Logo
Quote«Отже, учні київських шкіл зможуть користуватися паперовими учнівськими посвідченнями до часу видачі нових. Студенти столичних вищих навчальних закладів зможуть оформити транспортну картку Kyiv Smart Card із пільговими поїздками», — заявили там.

Водночас пільгами в громадському транспорті міста зможуть користуватися не тільки кияни (пенсіонери, чорнобильці, люди з інвалідністю, учасники бойових дій, учасники АТО та деякі інші категорії громадян), але й представники пільгових категорій з інших міст. Наприкінці грудня цю норму продовжили до 1 липня 2021 року.

Коли зростуть ціни на проїзд у маршрутках

За словами заступника міського голови й секретаря Київради Володимира Бондаренка, у першому кварталі 2021 року вартість проїзду в міському громадському транспорті не підвищуватиметься. Про це він сказав в ефірі телеканалу «Україна 24».

«У першому кварталі я не очікую підвищення вартості проїзду в громадському транспорті. У тому бюджеті, який Київрада ухвалила на 2021 рік, у нас на перший квартал закладено певну компенсацію для двох перевізників — «Київпастрансу» та «Київського метрополітену», яка дає змогу поки що не говорити про підвищення тарифу. Водночас економічні передумови для цього теж є», — сказав він.

Бондаренко також додав, що деякі транспортні компанії, які займаються перевезеннями в режимі маршрутного таксі, хочуть підвищити вартість проїзду, але рішення ще не ухвалено.

Quote«З боку перевізників це пояснюється досить просто: є реальне зменшення пасажиропотоку на маршрутах. Друга історія — у січні збільшується мінімальна заробітна плата, що позначиться на вартості проїзду. Але в січні підвищення точно не очікуємо», — заявив Бондаренко.

Варто нагадати, що раніше повідомлялося про те, що в маршрутках Києва та Київської області ціна за проїзд може зрости щонайменше до 12 грн у першому кварталі 2021-го. Про це говорив глава «Трансгрупп» Володимир Назаренко.

Безоплатний проїзд у Кривому Розі

Варто також зазначити, що міська рада Кривого Рогу з 1 травня 2021 року вводить безоплатний проїзд для всіх жителів міста, які мають «Картку криворіжця». Так, у бюджеті міста на 2021 рік затвердили компенсацію комунальним транспортним компаніям у розмірі 116 млн грн.

До травня влада мусить закінчити створення електронної системи, з допомогою якої можна буде користуватися картками в громадському транспорті.

Контекст. Раніше ми писали про те, що для проїзду в поїздах далекого прямування та метро в Києві у вересні почнуть продавати єдиний електронний квиток SmartTicket.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини