Facebook Pixel

Електронний квиток у транспорті: де його купити та як правильно користуватися

Фото: КМДА

Фото: КМДА

З 1 липня в Києві запроваджують електронний квиток для всього громадського транспорту.

З 1 липня весь міський громадський транспорт Києва має повністю перейти на автоматизовану систему обліку оплати проїзду, або електронний квиток. The Page розібралося, як отримати е-квиток, як його поповнювати, а також хто і де може ним скористатися. Ми також відповіли на інші популярні питання.

1

Як з 1 липня можна буде сплатити за проїзд у Києві?

В основі електронного квитка — Kyiv Smart Card і QR-квиток. Сплатити за проїзд у міському транспорті столиці також можна буде за допомогою карток метро («зеленими проїзними» можна користуватися включно до 31 березня 2021 року) та мобільних застосунків Google Pay, Apple Pay і Kyiv Smart Сard.

2

У якому транспорті можна буде користуватися е-квитками?

У метрополітені, автобусах, трамваях, тролейбусах, фунікулері, міській електричці та маршрутних автобусах.

3

Де купити та як поповнити е-квиток?

Згідно з інформацією на офіційному сайті сервісу, е-квиток зараз можна придбати на станціях Київського метрополітену, у Т-кіосках, а також у терміналах самообслуговування е-квитка.

Поповнення можна зробити на станціях метро столиці, в особистому кабінеті киянина, у застосунках SmartCity та «Приват24», у терміналах самообслуговування е-квитка, у Приватбанку, IBox, EasyPay, 2click, у KyivMetroBot у Telegram і Facebook, на платіжних порталах Portmone, Ірау, EasyPay, а також за допомогою «Київстар: смарт гроші». Незабаром функція буде доступна і в мобільному застосунку «Ощад 24/7», а також у терміналах самообслуговування Ощадбанку.

Термінал самообслуговування е-квитка. Фото: УНІАН

Термінал самообслуговування е-квитка. Фото: УНІАН

4

QR-квиток

Для тих, хто не хоче користуватися електронним квитком, для гостей столиці та для тих, хто рідко користується громадським транспортом, буде доступний QR-квиток – єдиний для всіх видів транспорту. Його можна використовувати як у роздрукованому вигляді, так і з екрана смартфона. Термін дії — 15 діб.

Купити QR-квиток, вартість якого 8 грн, можна:

  • у застосунку KyivSmartCity;
  • в особистому кабінеті киянина;
  • у терміналах та в касах станцій метро.

Як користуватися електронним квитком?

Після того як ви купили е-квиток, картку потрібно зареєструвати у кабінеті користувача на порталі електронних послуг Києва або через застосунок SmartCity. У ньому також можна стежити за балансом, перевіряти кількість доступних поїздок і переглядати історію реєстрацій.

Після того як ви зайдете до громадського транспорту — шукайте валідатор. Це спеціальний зчитувальний пристрій, який зазвичай розташований біля дверей або всередині салонів громадського транспорту. Далі свою транспортну картку або QR-квиток потрібно піднести до валідатора, і проїзд оплатиться. Кількість поїздок можна перевірити теж на валідаторі або у SmartCity.

Проте не забувайте і про контролерів – тепер у них будуть спеціальні пристрої для перевірки факту оплати.

Валідатор. Фото: УНІАН

Валідатор. Фото: УНІАН

5

Ціна Kyiv Smart Card

Ціна Kyiv Smart Card становить 50 грн. Щодо вартості проїзду, то, поповнюючи картку на одну поїздку, вам доведеться витратити 8 грн. За умови оплати від 10 до 19 поїздок вартість однієї поїздки складе 7,70 грн. Купуючи 20-29 поїздок, за одну сплатите 7,40 грн; 30-39 поїздок — 7,10 грн; 40-49 поїздок — 6,80 грн; 50 поїздок — 6,50 грн.

Більшість пільг із впровадженням е-квитка будуть збережені. Усім категоріям пільговиків необхідно мати при собі «Картку киянина», і саме її потрібно буде прикладати до валідатора.

Фото: сайт сервісу

Фото: сайт сервісу

6

Недоліки Kyiv Smart Card

Серед мінусів можна виділити те, що картку не можна повернути й отримати свої гроші назад. Крім цього, термінал самообслуговування під час поповнення Kyiv Smart Card не дає решту. Однак гроші можна вивести з допомогою одноразового 16-значного коду, який зазначається на чеку після оплати поїздок. Завдяки цим кодам решту можна витратити в терміналах е-квитка на два види послуг — поповнити цю саму картку або купити нову.

Серед мінусів і те, що якщо не користуватися Kyiv Smart Card протягом 12 місяців, то всі куплені поїздки згоряють.

До мінусів ми віднесли також те, що не можна купити квиток на одну годину, зробивши за цей час одну або кілька пересадок. На сайті сервісу це пояснюють заторами, на перебування у яких можна витратити увесь фіксований час вашої поїздки.