Потяги, автобуси, літаки та тролейбуси: як працюватиме SmartTicket

Для проїзду в поїздах далекого прямування та метро в Києві у вересні почнуть продавати єдиний електронний квиток SmartTicket. Як повідомили у пресслужбі Міністерства інфраструктури, придбати їх можна буде на порталі електронних послуг e-transport.gov.ua і на SmartTicket.gov.ua.

За словами міністра інфраструктури Владислава Криклія, на першому етапі квиток можна буде використовувати у потягах далекого прямування внутрішнього сполучення та як міський е-квиток у Києві.

«У майбутньому ми хочемо, щоб усі види транспорту — поїзди, автобуси, літаки та громадський транспорт — були пов'язані єдиним е-квитком. Це зручність для пасажирів і значна економія часу. Для сучасного світу це вже давно є буденністю. Радий, що Україна теж приєдналася до цього процесу».

Владислав Криклій

Владислав Криклій

міністр інфраструктури

За словами міністра, крім Києва, впровадити SmartTicket планують також Маріуполь, Харків і Львівська обласна державна адміністрація.

Telegram Logo

За словами голови Галузевого центру цифровізації та кібербезпеки Володимира Набокова, зараз система працює в режимі дослідної експлуатації. Для того щоб її розвинути, розробляють підключення до систем інших перевізників, які готові до співпраці. Варто зазначити, що наразі розробляється підключення до системи перевізників SkyUp і Gunsel, а також інший додатковий функціонал. Йдеться про застосунок для смартфона, інтелектуальний пошук та інше.

Трохи пізніше пасажир зможе скористатися держпорталом, придбавши єдиний квиток на чотири види транспорту. SmartTicket зчитуватиметься з допомогою QR-коду на мобільному пристрої контролера.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Контекст. З 1 липня весь міський громадський транспорт Києва повинен був повністю перейти на автоматизовану систему обліку оплати проїзду, або електронний квиток.

Пізніше автоперевізник «ППІ Надія-2000» почав обслуговувати маршрут 718 з міста Вишневого до Києва з допомогою безконтактної оплати проїзду.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини