Facebook Pixel

Промисловість зростає п'ятий місяць поспіль — Мінекономіки

У промисловості п'ятий місяць поспіль простежується зростання виробництва. За підсумками січня — липня 2021 року промислове виробництво зросло на 1,8%, у липні 2021 року — на 0,2%.

«П'ятий місяць поспіль у промисловості спостерігається зростання виробництва. За даними Держстату, за підсумками січня — липня 2021 року промислове виробництво зросло на 1,8%», — йдеться в повідомленні Міністерства економіки.

Зростання в переробній промисловості склало 1,8%, у видобувній — 1,8%, у постачанні електроенергії, газу та кондиційованого повітря — 1,7%.

Telegram Logo

У липні 2021 року промислове виробництво зросло на 0,2%, з огляду на ефект календарних днів на 0,9%.

«У липні зростання промисловості значною мірою формувалося під впливом високої кон'юнктури на зовнішніх ринках, а також поступового відновлення попиту на окремі види продукції на внутрішньому ринку. Найбільший внесок в індекс промислової продукції мають експортоорієнтовані та інвестиційно спрямовані види діяльності», — прокоментував перший заступник міністра економіки Володимир Гринюк.

Зокрема, металургійне виробництво прискорило зростання до 8,4% завдяки збереженню сприятливої кон'юнктури на світових ринках чорних металів,

Виробництво гумових і пластмасових виробів зросло на 9,9%, машинобудування на 3,8%, виробництво меблів, ремонт і монтаж машин і устаткування на 2%.

У міністерстві ці тенденції пояснюють більш активною реалізацією інвестиційних проєктів, зокрема програми «Велике будівництво».

Контекст. У 2020 році обсяги промислового виробництва в Україні скоротилися на 5,2% проти 2019 року.

У 2019 промислове виробництво скоротилося на 1,8%, як порівняти з 2018 роком.

У 2018 році зростання промислового виробництва склало 1,1% проти 2017 року.

Коментарі

Всі новини